Uwielbiacie fantastykę? Jeździcie na konwenty, nosicie wianki na głowach i robicie sobie zdjęcia z cosplayerami (a może sami nimi jesteście)? Polcon to coś dla Was!

Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki Polcon co roku organizowany jest w innym mieście. 33. edycja tego wydarzenia odbędzie się w Toruniu.

Nieważne, czy dopiero zaczynacie interesować się fantastyką, czy od lat uczestniczycie w konwentach – Polcon przygotował mnóstwo atrakcji, zarówno dla amatorów, jak i dla specjalistów w dziedzinie fantasy i science fiction. Znajdzie się coś dla fanów literatury fantasy, gier związanych z magią i tajemniczymi istotami oraz oczywiście dla miłośników kina fantasy.

Polcon – kto będzie gościem honorowym?

Goście Honorowi zapraszani są w trzech kategoriach – Twórca, Fan oraz Wydawnictwo. W tym roku Gośćmi Honorowymi w kategorii Twórca będą Rafał Kosik, autor cyklu powieści „Felix, Net i Nika” oraz malarz i twórca komiksów, Tadeusz Baranowski. Honorowym Fanem zostanie organizator wielu edycji poznańskiego Pyrkonu, Piotr Derkacz, natomiast zaproszonym wydawnictwem – Artifex Mundi, wydawca gier przygodowych. Co ważne, będzie to pierwsze wydawnictwo związane z grami komputerowymi zaproszone na Polcon w charakterze Gościa Honorowego. Ale Goście Honorowi to oczywiście niejedyni goście obecni na Polconie. Konwent odwiedzą znani pisarze, youtuberzy, twórcy podcastów i ilustratorzy. Dokładną listę gości poznamy w czerwcu

Polcon potrwa cztery dni. Podczas tego święta fantastyki będziecie mogli posłuchać wielu wykładów, wziąć udział w warsztatach, spotkać się z inspirującymi gośćmi oraz spróbować swoich sił w konkursach. Lubicie planszówki? A może wolicie gry elektroniczne? Games Room będzie otwarty dla wszystkich. Jeśli marzycie o autografie lub selfie ze znanym vlogerem czy autorem, macie szansę spełnić swoje marzenie właśnie podczas Polconu.

Ale Polcon to nie tylko prelekcje i zabawy. To również pyszne jedzenie prosto z food trucków. Organizatorzy, wychodząc naprzeciw gościom z całej Polski (i nie tylko), przygotowali możliwość noclegu w Sleep Roomach (salach szkolnych lub wykładowych). A jeśli nie przepadacie za spaniem w karimatach, możecie skorzystać z noclegu w jednym z toruńskim akademików.

Pełen program konwentu zostanie opublikowany w czerwcu. O atrakcjach Polkonu poinformujemy Was na naszym portalu.

Kiedy i gdzie?

KIEDY: 12-15 lipca (czwartek-niedziela)
GDZIE: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
BILETY: dokładne informacje o akredytacjach i biletach znajdziecie tutaj

Wydarzenie na Facebooku

[fot. fanpage na Facebooku]