Już w piątek toruński klub NRD opanuje mrok. Post Mortem Festival to prawdziwa uczta dla miłośników różnych odmian metalu.

Post Mortem to toruński festiwal muzyczny w blackmetalowych i postmetalowych klimatach. Do tej pory zagrały na nim zespoły z zagranicy takie, jak IZAH czy Au-Dessus, a także rodzimi artyści: Moanaa, Vidian, Spoiwo, Spirit, Vague Stories i wielu innych. Piąta edycja imprezy odbędzie się w ten piątek w dobrze znanym torunianom klubie NRD.

Początek weekendu będzie należał do polskich artystów. Na scenie wystąpią kolejno ROSK, AYDEN, MOAFT i O.D.R.A.

ROSK to post-metalowy zespół z Warszawy. Tajemniczą nazwę grupy członkowie wyjaśniają tak: Nie ma już światła. Gwiazdy spadły już z nieba a słońce wzniosło się wyżej niż zwykle. Widzę bagno, mokradło zlepionych brudem i zarazą ludzkich myśli. Zbroczonymi czarną i lepką mazią palcami staram się przedrzeć do jedynego źródła mej wolności. Rozpoczynam swój rytuał pośród innych mi podobnych. Spoglądamy w nicość. Płoniemy, oddając się istocie zrodzonej z naszych inspiracji, z nas samych. Tworzymy byt, który ochrzczony wodą z tegoż bagna, przyjmuje imię ROSK.

Zespół Ayden powstał w 2012 roku w Poznaniu. Ich kompozycje to muzyka z pogranicza post-rocka i ambient. Nad nagraniem debiutanckiej płyty Ayden czuwa były gitarzysta Acid Drinkers, Przemysław „Perła” Wejmann, za brzmienie gitar i basu odpowiedzialny jest Maciej Karbowski, znany z takich zespołów jak Tides from Nebula i Moonglass, natomiast miksowania podjął się sam Jakub „Kikut” Mańkowski, który jest producentem albumów m.in. grupy Behemoth. Kwartet Ayden występował na jednej scenie z takimi artystami jak Besides czy Spoiwo. W piątek na pewno usłyszymy ich największe hity – „Antykwariat”, „Anioły” czy „Horyzont”.

Zespół O.D.R.A, jak nietrudno się domyślić, powstał we Wrocławiu. Na fanpage’u formacji można znaleźć informację, że najbliższym im gatunkiem muzycznym jest silesian blues rebels. Artyści sami określają swoją twórczość dość dobitnie jako „wrocławski blues z obszczanej bramy”. Zespół ma na swoim koncie kilka krążków ewidentnie nienagrywanych pod bramą. Muzycy koncertowali również za granicami naszego kraju. Ich utwory powinny spodobać się fanom takich gatunków muzycznych jak sludge, doom czy stoner.

Chłopaki z MOAFT przyjadą do NRD z Morąga, by zagrać kawał dobrej alternatywy regresywnej. Muzycy występowali na jednej scenie z takimi zespołami jak Blindead, Tides from Nebula, Leprous i Sunnata. Jak sami twierdzą, ich twórczość to długie i intensywne werbalne poszukiwania sensu we wszechświecie, a także niewerbalne zmaganie się z własnymi słabościami. Ambitne trio stawia sobie różne cele i daje z siebie wszystko, by je osiągnąć. Ich celem w piątkowy wieczór będzie dać słuchaczom jak najwięcej energii.

Warto zajrzeć w piątek do NRD, by utwierdzić się w przekonaniu, że polska scena muzyczna ma się naprawdę świetnie. Wszyscy fani post-black metalu, post-rocka i post-metalu na pewno odnajdą się na Post Mortem.

Rozkład jazdy:

18.00 : otwarcie bramek
18.40 – 19.30 : ROSK
19.45 – 20.30 : AYDEN
20.45 – 21:20 : MOAFT
21.45 – 22:30 : O.D.R.A.

KIEDY: 5 kwietnia 2017 18:00-22:30
GDZIE: NRD, ul. Browarna 6, Toruń
BILETY: 15/20 PLN (dostępne w klubie NRD, Browarna 6)