Post, sludge, doom to pojęcia znane wszystkim pasjonatom muzyki metalowej. Ich prawdziwy wydźwięk zrozumieją jednak ci, którzy choć raz pozwolili się porwać atmosferze Post Mortem. Impreza odbędzie się już po raz trzeci, a do NRD znów zawitają gwiazdy sceny metalowej.

Post Mortem to impreza cyklicznie organizowana w Toruniu. Na jeden wieczór ściąga do miasta wielbicieli muzyki metalowej z całego regionu. W klubie NRD zagrają grupy z Polski, ale i zza granicy.

IZAH (Holandia, Tilburg) [ atmospheric sludge metal ]

Holenderski sekstet przejedzie specjalnie ponad 1000 km, aby zagrać swój pierwszy koncert w Polsce. Muzykę tworzoną przez Izah określa się jako mieszankę atmosferycznego sludge’u oraz post metalu. Zespół powstał w 2008 roku i dotychczas nagrał trzy płyty (w tym jeden split i EP). Zeszłoroczny album Sistere zebrał wiele pozytywnych opinii i recenzji z całego świata oraz został zestawiony w czołówce najlepszych płyt w 2015 roku przez takie magazyny jak The Metalithic, Prog Metal Zone czy Metalstorm. Utwory Izah, prócz poruszających melodii i przenikliwych gitar, charakteryzują się długim czasem trwania utworów. Najkrótszy trwa ponad 11 minut, a najdłuższy ponad 31 minut.

Propozycja idealna dla fanów: Neurosis, Rosetta, Amenra

13047700_1562166297411376_9014463161110768035_oSALVICTION (Trójmiasto) [ apocalyptic sludge / post metal ]

Salviction powstało w okolicach wiosny 2011 w Trójmieście, zainspirowane przede wszystkim zespołami Post-Metal/Sludge takimi jak Neurosis czy Cult of Luna, dodając do tego własną apokaliptyczną i mocno depresyjną atmosferę. Na początku 2015 roku wydało swój pierwszy album Grief-stricken, który mocnym echem odbił się na polskiej scenie post metalowej.

Propozycja dla fanów: Cult Of Luna, Neurosis

BACKBONE (Warszawa) [ post metal / atmospheric doom sludge ]

Zespół Backbone powstał w 2012 roku jako chęć realizacji muzycznej wizji z pogranicza post metalu, post rocka, progresywy i zimnej fali. W roku 2013 wykrystalizował się pierwotny skład odpowiedzialny za nagranie dema Aetherlost. Zagranie kilku koncertów i stworzenie podwalin pod debiutancki materiał. Zespół ma na koncie debiutanckie EP pt. Omega Wave.

Propozycja dla fanów: Blindead, Culf Of Luna, Isis

KONTAGION (Bydgoszcz) [ industrial groove metal ]

Zespół powstał w 2007 roku. Zespół ma na koncie Epkę ! z 2008, debiutancką Płytę [R-!-E] wydaną w 2011 r., EPkę p.t. [R-!-E]\/[]|_+, która ukazała się we wrześniu 2012 r. poprzez amerykańską wytwórnię Internetową TORN FLESH RECORDS, 22 czerwca 2015 r. zespół wydał swój drugi album p.t. [R-!-E]LEN+LESS nakładem polskiej wytwórni INFERNUM MEDIA i wypuścił 2 videoklipy: do utworu My Deepest Despise oraz Soul Embrace. Obecne koncerty promują właśnie ten album.

Propozycja dla fanów: Godflesh, Fear Factory

KIERDA (Toruń) [ stoner/groove ]

Zespół Kierda powstał we wrześniu 2015 roku, w jego skład wchodzą toruńscy muzycy znani z takich projektów jak Diuna czy Bezdvch. Aktualnie Kierda kończy prace nad swoja debiutancka epką. Występ na trzeciej edycji Post Mortem będzie ich scenicznym debiutem.

 

Patronat medialny nad każdą z edycji Post Mortem sprawuje redakcja Spod Kopca.

DATA: 26 maja (czwartek) godz. 18:00
MIEJSCE: NRD
BILETY: 25 – 30 zł
SZCZEGÓŁY: strona wydarzenia

[Fot. materiały prasowe]