Już niedługo, bo w niedzielę 5 listopada w toruńskim klubie NRD odbędzie się kolejna – szósta edycja festiwalu Post Mortem. Jak co roku do Torunia zjadą się wszyscy fani różnych odmian metalu.

Post Mortem to toruński festiwal muzyczny w blackmetalowych i postmetalowych klimatach. Do tej pory zagrały na nim zespoły z zagranicy takie, jak IZAH czy Au-Dessus, a także rodzimi artyści: Moanaa, Vidian, Spoiwo, Spirit, Vague Stories, O.D.R.A., ROSK, Ayden, MOAFT oraz wiele, wiele innych.

Szósta edycja festiwalu odbędzie się 5 listopada w toruńskim NRD Klub. Główną atrakcją wieczoru będzie amerykańsko-niemieckie Downfall of Gaia.

DOWNFALL OF GAIA

Surowość crust punka, przestrzeń muzyki post-black-metalowej i ciężar sludge to cechy charakteryzujące tą niemiecko-amerykańską ekipę. Na swoim koncie mają cztery albumy studyjne, w tym wydaną w 2016 roku ,,Atrophy”, która została bardzo dobrze przyjęta przez fanów. Na krążku królują długie, rozbudowane kompozycje, w których usłyszymy zarówno momenty wolne, klimatyczne, wręcz melancholijne, jak i mocniejsze, brutalne uderzenia zaczerpnięte z hardcorowych inspiracji muzyków. W Toruniu wystąpią po raz pierwszy.

KRZTA

To pochodzące z Olsztyna trio, które gra muzykę z pogranicza sludge i mathcore. Zespół w pełnym składzie występuje od 2015 roku. Rok później wydali swój pierwszy album, który został bardzo dobrze odebrany w różnych recenzjach. Ich koncerty charakteryzują się totalną nieprzewidywalnością i ogromną energią, która przechodzi na publiczność.

WOLVES AT THE DOOR

Szczery post-hardcore/punk o metalicznym połysku z Wrocławia. Rozdarty pomiędzy bagnistymi punchami ala Cursed, a przestrzennymi, emocjonalnymi melodiami w stylu Touche Amore. Kilka miesięcy temu ukazał się ich debiutancki album ,,Erase Images”, który został bardzo dobrze przyjęty przez fanów.

SAULE

Muzyka pochodzącego z Sosnowca zespołu Saule to mieszanina wielu stylów. Nagrany i wydany w 2017 roku nakładem wytwórni Avantgarde Music album utrzymany jest w klimacie post metalu i post rocka z elementami black metalu, osnutymi enigmatycznymi, ambientowymi ścieżkami.

Warto zatem zajrzeć w ten listopadowy wieczór do NRD Klub w Toruniu. Wszyscy miłośnicy post-black metalu, post-rocka i post-metalu na pewno odnajdą się na Post Mortem Festiwal i nie wyjdą zawiedzeni.

Szczegóły dot. 6 edycji Post Mortem

KIEDY: 5 listopada, 18:00-23:00

GDZIE: NRD Klub, ul. Browarna 6, Toruń

BILETY: 30 PLN – przedsprzedaż / 35 PLN – w dniu koncertu