Wolny lub szybki, tango albo samba, amatorsko bądź też zawodowo – tańczyć każdy może! Teraz wszyscy tancerze mogą również pochwalić się swoimi układami. W ramach konkursu Zatańcz i ty Toruńska Agenda Kulturalna wyłoni najlepszych tancerzy z województwa kujawsko-pomorskiego.

Lubisz tańczyć i chcesz pokazać, co potrafisz? Podziel się z innymi swoimi tanecznymi zainteresowaniami, zaprezentuj ciekawy układ taneczny czy oryginalną choreografię, nagraj wideo i wygraj jedną z atrakcyjnych nagród.” – tak do udziału w konkursie zachęca Krystian Kubjaczyk, Dyrektor Toruńskiej Agendy Kulturalnej. „Zatańcz i ty” to propozycja adresowana do wszystkich pasjonatów z województwa kujawsko-pomorskiego. Jak wziąć udział w wydarzeniu? Procedura jest prosta! Wystarczy nagrać wybrany przez siebie układ taneczny, a powstałe nagranie zamieścić w internecie do 26 kwietnia. Dopełnieniem formalnego wniosku jest przesłanie wniosku dostępnego na stronie konkursu. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. W kategorii dla tancerzy do 15. roku życia: nagroda Prezydenta Miasta Torunia — kamera sportowa GoPro. W kategorii dla tancerzy powyżej 15. roku życia: nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego — weekend dla dwóch osób w Ciechocinku, weekendowy pobyt dla dwóch osób w Hotelu Mercure w Gdyni oraz zestaw kosmetyków.

Konkurs „Zatańcz i ty” wspierają także znani mieszkańcy województwa. Pięściarka Aneta Rygielska, prezenter Mariusz Orłowski i przewodnicząca toruńskiej Rady Seniorów Krystyna Nowakowska szlifowali swój taneczny warsztat pod okiem trenerów z uznanych toruńskich szkół tańca. Teraz przekonują, że taniec to dobra zabawa i świetny sposób na poprawę kondycji. Nagrania z ich tanecznymi popisami znaleźć można na stronie wydarzenia.

Konkurs „Zatańcz i ty” organizowany jest w ramach tegorocznych obchodów Święta Tańca. Wyniki ogłoszone zostaną 30 kwietnia około godz. 17.30 na scenie głównej (Rynek Staromiejski).

 

[fot. materiały prasowe]