Jeśli jesteście aktywnymi studentami, działającymi w organizacjach pozarządowych i chcielibyście rozwinąć swoje zdolności, to z pewnością powinniście zainteresować się tą propozycją na wakacje.

Kto organizuje Letnią Akademie Kultury?
Organizacji tego wydarzenia podjęła się Fundacja na Rzecz Kultury Akademickiej, która aktywnie działa w środowisku akademickim w Poznaniu. Prościej mówiąc Fundacja ta, to inicjatywa podjęta przez studentów i dla studentów. Powstała po to, by upowszechniać kulturę oraz zapewniać, że każdy ma prawo do korzystania z niej.

O co chodzi?
Dokładnie chodzi o kilkudniowy wyjazd, na którym będziecie mieli okazję uczestniczyć w przeróżnych warsztatach – dziennikarskich, public relations i social media, zarządzania projektami oraz pozyskiwania partnerów i funduszy. Oczywiście to nie wszystko. Będziecie mogli wziąć udział w pokazach kina plenerowego, połączonego ze spotkaniami dyskusyjnymi, wykładach czy nawet spotkaniach z ludźmi kultury. Kolejną rzeczą będzie udział w szkoleniach coachingowych, czyli prościej mówiąc takich, dzięki którym my i nasze organizacje polepszymy efekty działań i przyspieszymy tempo rozwoju. Wyjazd ma też na celu wymianę doświadczeń, poglądów i sposobów myślenia każdego z uczestników.

Kto może zaangażować się w ten projekt?
W wydarzeniu mogą wziąć udział aktywni i pomysłowi studenci z całej Polski, którzy działają w organizacjach pozarządowych na terenie Pomorza, Wielkopolski i województwa kujawsko-pomorskiego.

Gdzie, kiedy i na ile ten wyjazd?
Obóz składa się z dwóch 7-dniowych turnusów w miejscowości Rowy. Średnia liczba uczestników na jeden tydzień wraz z kadrą wynosi około 60 osób. Odbędzie się na przełomie sierpnia i września (dokładnie 30.08 – 12.09.2015 r.)

Jeśli jesteście zainteresowani tym projektem to zdecydowanie śledźcie profil: http://www.facebook.com/fundacjafka lub odwiedzajcie stronę www.fundacja-fka.pl

11109247_897130153693473_5235537630044924230_o