Ten stosunkowo mały przedział wagowy omówimy na podstawie modelu Maxi Cosi 2wayPearl. Maxi Cosi jest jedną z najbardziej zaufanych marek wśród rodziców w wielu krajach. Co takiego mają w sobie te popularne foteliki?

Kiedy rozważyć kupno fotelika 9kg+?

Na jakim etapie rozwoju umiejętności jest dziecko ważące prawie 10 kg? Z reguły umie samo siedzieć i w wielu przypadkach wymaga wsparcia w opiece, czyli w taki, lub inny sposób podróżuje, jest przewożone przez różne osoby. Może chodzić do żłobka, kilka kilogramów później zacznie przedszkole. Do 18kg prawdopodobnie także przeżyje swój bunt 2-latka. Będzie miało swoje zdanie, będzie umiało ocenić, czy jest mu wygodnie, co mu przeszkadza itd.

Wymiana fotelika powinna nastąpić, gdy linia oczu jest ponad górną granicą oparcia. Dziecko waży więcej, niż górna granica przedziału wagowego. Pasy nie zapinają się prawidłowo w danym typie fotelika, np. powodują przyduszenie, czy zgarbienie dziecka, dyskomfort. Fotelik = bezpieczeństwo w aucie, pamiętaj, by nie wymieniać go pochopnie, ryzykujesz, że np. pasy będą za luźne.

Więcej o foteliku Maxi Cosi 2wayPearl

  • 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Zastosowano ciekawe rozwiązanie tzn. utrzymywanie szelek w odstępie od ciała w momencie rozpięci klamry.
  • Dodatkowe wzmocnienia po bokach chroniące przed siłami działającymi w razie zderzenia bocznego.
  • Regulowana wysokość zagłówka, by dopasować go do rosnącego dziecka.
  • Waga – niewiele ponad 7kg.
  • Można dokupić do niego bazę ISOFIX, czyli z systemem mocowania rekomendowanym w wielu krajach; posiadanie bazy daje o wiele lepsze wyniki fotelików w crash testach. Ta sama baza pasuje do fotelika typu nosidełko, jak i do fotelika 9-18. Umożliwia mocowanie i przodem, i tyłem do kierunku jazdy. Są 4 możliwości regulacji położenia fotelika, by zapewnić komfort ze względów anatomicznych.
  • Fotelik spełnia europejską normę i-Size. Jedną z cech takich fotelików jest wygodne siedzisko.
  • Dożywotnia gwarancja.
  • Zdejmowana tapicerka, którą można wyprać w pralce.
  • Światło i dźwięk reagują, gdy fotelik jest dobrze zamontowany.
  • Europejska produkcja.

Większość obecnych rodziców nie jeździło w dzieciństwie w foteliku. Pewnie nawet w przypływie szaleństwa, do takowego nawet dla zabawy się nie zmieści. Niemniej patrząc na to, jak zmienia się technologia, dizajn, jakie akcesoria można dokupić, że dzieci są wesołe, wypoczęte i bezpieczne, opiekunowie cieszą się, że takie normy są wprowadzone. Wielu z nich, których rodzice byli zmotoryzowani, pewnie dobrze pamięta, że nie sięgało oczami, by wyjrzeć za okno, albo jak wylegiwało się na całej tylnej kanapie i nikt nie miał o to pretensji. Tak, czy siak, podróżowanie samochodem to przygoda i wspaniale jest, gdy jest to przygoda pogodna, pozytywna, warta pięknych wspomnień.

Kreuj miejsce do podróżowania dla Twojego dziecka tak, by miało co wspominać, nie te obowiązkowe pasy, a np. wygodne oparcie, krajobrazy, albo jak opluło się sokiem w foteliku, gdy je rozśmieszyłeś…

[Artykuł sponsorowany]