Czy można sprawdzić swoją wiedzę, a jednocześnie świetnie się bawić? Odpowiedź na to dają PubQuizy. W kilku toruńskich lokalach można wziąć udział w tej niezwykłej zabawie, która pozwala nam zarówno się rozerwać, jak i pobudzić szare komórki.

PubQuiz polegają na sprawdzaniu wiedzy z różnych dziedzin życia, takich jak muzyka, chemia, biologia, czy matematyka. I wiele, wiele innych. W PubQuizie nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o tematykę pytań.

– Występują również niestandardowe kategorie, takie jak „Quizowy wąż”, „Z pierwszych stron gazet” lub „Liczby” – wyjaśnia Kacper Gładkowski, który jest prowadzącym rozgrywki w lokalach toruńskich.

Udział w quizie to także miłe spędzenie wolnego czasu w gronie przyjaciół i integracja z innymi uczestnikami. Każdy może dołączyć do zabawy. Wystarczy zebrać nawet małą liczbę znajomych i utworzyć drużynę. Dla trzech najlepszych ekip każdego wieczoru czekają nagrody.

– Organizowana jest również „Liga PubQuiz”, gdzie nagrody są wyższe niż zazwyczaj – dodaje Kacper. – Wszelkie punkty zdobyte podczas jej trwania są wliczanie do klasyfikacji ogólnej. Na koniec organizowany jest wielki finał, gdzie rywalizują ze sobą najlepsze drużyny w danych miastach. W zeszłym roku w naszym mieście najlepsza okazała się Armia Gwiezdnej Floty.

– Okazało się, ze poniedziałkowe wieczory można fajnie spędzić, odpowiadając na ciekawe pytania w gronie przyjaciół przy piwie – mówi Konrad Marzec, kapitan Armii Gwiezdnej Floty. – Jako debiutancka drużyna okazaliśmy się najlepszą spośród tych toruńskich i zajęliśmy drugie miejsce w finale wojewódzkim.

– Działalność „PubQuiz” w Toruniu rozpoczęła się w 2010 roku. Z roku na rok zabawa zaczęła zyskiwać na popularności. Teraz swoją wiedzą można wykazać się w kilku lokalach w naszym mieście.
– To świetna zabawa dla wszystkich, niezależnie od posiadanych umiejętności lub zainteresowań – przekonuje prowadzący PubQuiz w Toruniu.

Obecnie rozgrywki odbywają się od godz. 20:00:

– W poniedziałek (Cybermachina, ul. Łazienna 13)

– W środy (Parter – Whisky Vodka Cocktail Bar, ul. Panny Marii 13).

Dziś, tj. 25 października, odbędzie się wyjątkowo PubQuiz