Wystąpili na Woodstocku i na scenie głównej 24. finału WOŚP w Warszawie. Teraz Pull The Wire rozgrzeją toruńską publiczność.

Zespół pod nazwą Neo powstał w 2002 roku z inicjatywy Pawła Marszałka i Krzysztofa Milczarka. Po zawrotach w składzie w 2005 roku zespół zaczął grać jako Pull The Wire. Rok 2010 przyniósł kolejne zmiany personalne, a w nowej odsłonie wystąpili podczas koncertu charytatywnego WOŚP „Stop Powodzianom”. Pull The Wire co roku wspiera akcję Jerzego Owsiaka. W 2011 ukazało się demo z 4 utworami: Głupcy, Wściekły, Zostaw mnie! i Krew Innowiercy. Wtedy wystąpili także na scenie Pokojowej Wioski Kryszny XVII Przystanku Woodstock. Następnie jako gość Farben Lehre otworzyli ogólnopolską trasę Punky Reggae Live. W kolejnych latach zespół zarejestrował kilka nowych piosenek i wydał klip do utworu Kapslami w Niebo. Debiutancki album W Polsce jest ogień! ukazał się w 2014 roku. Płyta zawiera 12 utworów i została wydana bez pomocy wytwórni. W 2015 roku zespół wystąpił na dużej scenie XXI Przystanku Woodstock oraz na ukraińskim odpowiedniku festiwalu Woodstock Ukraine.

Aktualnie zespół gra w składzie: Łukasz „Wookie” Sochowski, Paweł „Marszal” Marszałek, Daniel „Koziar” Koźbiał, Adam „MicroMarszal” Marszałek, Krzysztof „Łysy” Milczarek.

Oprócz Pull The Wire na scenie wystąpi także zespół Steel Drunk z Bydgoszczy, który założony został pod koniec 2012 roku. Muzyczne trio gra ostry i bezkompromisowy hard rock. Na swoim koncie mają debiutancki materiał Vendetta, który zrealizowali swoimi siłami.

 

Co: Pull The Wire + Steel Drunk

Kiedy: 23.01.16r, g. 20:00

Gdzie: Od Nowa, ul. Gagarina 37a

Bilety: 10 zł – przedsprzedaż, 15 zł – w dniu koncertu. Bilety dostępne w recepcji w godz. 9:00-16:00, od godz. 16:00 do 22:00 w barze klubu Od Nowa.

[fot. facebook.com/pullthewireband]