Połączenie muzyki elektronicznej z instrumentami dętymi to gwarancja radykalnie dobrej zabawy. Radikal Guru Live Dub & RadikalHorns to propozycja NRD na pierwszą grudniową sobotę.

Radikal Guru, czyli Mateusz Miller to pochodzący z Kwidzyna producent oraz DJ, będący obecnie najbardziej rozpoznawalnym, współczesnym polskim twórcą muzyki dub na międzynarodowej scenie. Jego styl jest przepełniony wpływami roots reggae, ukdub oraz muzyki dalekiego wschodu, dzięki czemu zjednał sobie słuchaczy wywodzących się z wielu rożnych kręgów muzycznych. Ma na koncie dwa świetnie odebrane albumy studyjne oraz kilkanaście winylowych singli. W ciągu ostatnich lat jego niezwykle energiczne występy na żywo można było usłyszeć na trasach koncertowych w całej Europie oraz w tak odległych krajach jak USA, Meksyk czy RPA.

Radikal Guru, który od 2009 roku za sprawą FeelLike Jumping gościł prawie co roku w toruńskim NRD, nie mógł pominąć klubu przy Browarnej 6 i tym razem. Podczas trasy LIVE promuje swój nowy projekt z żywym instrumentarium i nową płytę „Dubmentalist”, która miała premierę 11.11.2016 r. Radikal Guru zdecydował się odejść od dotychczasowych setów didżejskich na rzecz dubowych mixów na żywo, podczas których jego autorskie utwory nabiorą zupełnie nowej atmosfery i niepowtarzalnej aranżacji. Wraz z Mateuszem na scenie w Toruniu pojawi się sekcja dęta RADIKAL HORNS!

Oprócz głównych bohaterów wieczoru, wystąpią też sound systemy FeelLike Jumping i SieBujajTu Sound.

WarmUp&After #1 – FeelLike Jumping

2-osobowy sound system, którego założycielami i członkami są HoodyDread i FreedomSound. Ich sety składają się na przekrój z jamajskiej muzyki (reggae, dancehall, rocksteady, ska, dub). Grali w większości zakątkach Polski, z wieloma sound systemami w naszym kraju oraz artystami z zagranicy. Od 2007 roku organizują w Toruniu imprezy z muzyką pochodzącą z Karaibów. Przez ponad 9 lat zagrali ponad 500 i zorganizowali ponad 300 imprez m.in. z: Mass Cypher (Jamajka), KING KONG (Jamajka), King Lover (Jamajka), Chieftain Joseph (UK), Deadly Hunta (UK/JAM), DR. RING-DING (Niemcy) oraz wiele innych koncertów i imprez sound systemowych.

WarmUp&After #2 – SieBujajTu Sound

2-osobowy sound system powstały z połączenia sił sąsiadujących miast – Brodnicy i Nowego Miasta Lubawskiego. Serwujący podróż po wszystkim co z reggae związane, zaczynając od klasycznych tune’ów przez nowe wibracje. Wielbiciele mocnego dubowego basu, rootsowej medytacji, energii ska i rocksteady oraz szaleństwa dancehallu. Organizatorzy i promotorzy wielu imprez pod szyldem „ReggaevSession”, współpracujący z wieloma nawijaczami, selektorami i sound systemami w Polsce.

 

 

GDZIE? klub NRD, ul. Browarna 6, Toruń

KIEDY? sobota, 3 grudnia 2016

O KTÓREJ? start 21.00

CENA? bilety 25 zł (do kupienia przy wejściu)

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Patronat medialny nad imprezą sprawuje Spod Kopca.

Fot.: materiały prasowe