Parę dni po wydaniu nowego mixtape’u „De Nekst Best Mixtape” jeden z czołowych raperów zawita do Torunia. Mowa o VNM-ie, a jego koncert odbędzie się już w najbliższy piątek!

VNM debiutował dobre 15 lat temu jeszcze w ramach składu K2F, który współtworzył ze znajomymi z Elbląga. Sławę przyniósł mu jednak kolejny zespół – 834, który tworzył z Boxim i Denverem. Skład ten wydał cztery płyty, z czego Chcę to mieć z 2005 roku wygrało konkurs na najlepsze demo organizowany przez szczecińską audycję radiową Wudoo.

Rozkwit solowej twórczości VNM-a to 2007 rok, kiedy po wydaniu albumu Kolumny płoną w ramach 834 zdecydował się na wydanie pierwszego albumu zatytuowanego Na szlaku po czek. Album ten zyskał duży rozgłos na polskiej scenie undergroundowej, ale nie obeszło się również bez komentarzy ze środowiska mainstreamu. To zaowocowało m.in współpracą z Sokołem, z którym później poprowadził Prosto Mixtape 600V, czyli sequel składanki Prosto Label.

Czas na legalny debiut przypadł w 2011 roku, kiedy to właśnie w tym wydawnictwie wydał album De Nekst Best, a rok później Etenszyn: Drimz Kamyn Tru, który tylko potwierdził jego silną pozycję w polskim rapie, a sam raper był wielokrotnie porównywany do czołowych raperów z USA, jak Drake czy J. Cole. VNM nie zwalniał tempa i wydał jeszcze albumy Propejn oraz ubiegłoroczny Klaud N9jn.

W tym roku własnym sumptem wypuścił De Nekst Best Mixtape, na który zaprosił takich raperów jak RasBisz, Kuba Knap czy Hades.

Supportować go będą Cornolio / ALG z Wrocławia i Trzebnicy oraz TeReN Stacja i WUKER z Torunia.

Koncert odbędzie się w najbliższy piątek (22 stycznia) w klubie Dwa Światy (ul. Ducha Św. 10/12) o 20.00. Bilety w cenie 30 zł (przedsprzedaż) lub 35 zł (w dniu koncertu).

[fot. Materiały prasowe]