Każdy z nas w życiu wybiera sobie jakiś określony cel do którego dąży. Dla jednego będzie to kariera, dla drugiego liczne sukcesy w danej dziedzinie, a dla trzeciego będzie to… wielbienie aktu twórczego. Do tego trzeciego typu niewątpliwe należy raper urodzony w Kielcach, Tau. Ten utalentowany artysta zagra koncert 1.05 br. w Toruniu i zaprezentuje swoją najnowszą płytę, w klubie NRD.

Tau, a właściwie Piotr Kowalczyk, jest również założycielem wytwórni Bozon Records, która wydała jego najnowszą płytę Remedium, oraz producentem muzycznym. Piotr zadebiutował w 2008 r. pod pseudonimem Medium wydając demo pt. Seans spirytystyczny, które było wymieniane w gronie najlepszych płyt z podziemia tegoż roku.  W 2010 r. wydał kolejny nielegal zatytułowany Alternatywne źródło energii (jedynym gościem na płycie był O.S.T.R) i tym samym zwrócił na siebię uwagę szerszego grona odbiorców muzyki rap.W 2011 r. utwór Mediuma Deklaracja miłości znalazł się na na kompilacji Popkiller młode wilki wydanej przez branżowy serwis informacyjny Popkiller. W tym samym roku zadebiutował na oficjalnej polskiej scenie muzycznej, płytą Teoria Równoległych Wszechświatów wydaną przez Asfalt Records (ta wytwórnia wydaje również płyty takich artystów jak: O.S.T.R., Fisz Emade, Łona, Małpa itd.) i został okrzyknięty odkryciem i debiutem 2011 r.

Ta płyta zdecydowanie trafiła również w mój gust. Znajdziecie tam przepiękne liryczne teksty, które pobudzają emocje. W szczególności polecam kawałek Aromantycznie, który zabierze Cię w podróż po świecie jakże niedoskonałym…

Rok później, w 2012 r. ukazało się dwupłytowe wydawnictwo pt. Graal, które pomimo bardzo osobistych utworów i kontrowersyjnych treści związanych z wiarą, polskością i tożsamością, zaliczone zostało do jednej z najlepszych płyt 2012 roku. W lutym 2013 r. Medium opuszcza Asfalt Records i powołuje do życia własną wytwórnię, wspomnianą wcześniej. W grudniu 2013 r. Medium zmienia pseudonim na Tau.

Dlaczego Piotr zmienił pseudonim z Medium na Tau? Medium ogłosił, że za duchową i artystyczną przemianą idzie też zmiana pseudonimu. Zatem zmiana ksywy artystycznej nie jest przypadkowa, bowiem niesie za sobą głębsze przesłanie, jakim jest duchowe nawrócenie. Tę metamorfozę poprzedziła audycja Piotra w Radio Maryja, która była uzasadnieniem tego o czym mówił w swoim monologu otwierającym działalność Bozon Records. Dwudziestopięciominutowe świadectwo w audycji dla młodzieży pozwala szerzej zrozumieć czym spowodowane było poszukiwanie drogi ku nawróceniu. Już jako młodzieniec musiał walczyć z przeciwnościami losu. Oświadczenie wydane 8 grudnia, to krótki film z przesłaniem od Tau, w którym mówi, że Medium był to termin wiążący się z terminologią okultystyczną i jego aktualny światopogląd nie pozwala na używanie tak sprzecznego z jego myśleniem pseudonimu. Swoją wewnętrzną przemianę Tau zapowiada kawałkiem Światło w którym przedstawia siebie jako nowego człowieka, którym stał się, dzięki Bogu. I za to mu dziękuje. Jest to bardzo osobisty utwór. Posłuchajcie.

Aktualnie Tau próbuje pomagać innym, aby każdy mógł wybrać tę właściwą drogę, podczas której Bóg prowadzi człowieka za rękę. Poprzez swoją muzykę, swoje świadectwo, które daje, czy na koncertach, a także przez to, że jest dla ludzi. Po koncertach ma czas dla każdego z fanów i rozmawia z nimi nie tylko o swojej twórczości, ale także o życiu, dociera do serc tych, którzy otwierają je na działanie Zbawiciela. Tau czci Boga również w postach na Facebooku dając do zrozumienia słuchaczom jak powinni postępować, wyrażając swój pogląd na ten temat:

Zrzut ekranu 2015-04-22 o 07.18.43

Na sam koniec kawałek pt. Puk Puk, który trafnie obrazuje jego głęboką wiarę.

Co: Koncert Tau promujący najnowszy album pt. Remedium

Gdzie: klub NRD w Toruniu, ul. Browarna 6

Kiedy: 1 maja 2015 r. (piątek), godz. 20.00

Cena: 25 zł – przedsprzedaż; 30 zł – w dniu koncertu

Oficjalne wydarzenie na Facebooku: TAU/REMEDIUM TOUR/TORUŃ

[fot. oficjalne wydarzenie na facebooku/profil na Facebooku artysty]