Siła KobieTY to akcja społeczna związana z profilaktyką raka piersi i nowotworów kobiecych. W jej ramach będzie można obejrzeć wystawę wyjątkowych fotografii kobiet, które usłyszały „To rak”. Ale nigdy się nie poddały.

Od zawsze wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Tylko jak zapobiec rakowi? Przede wszystkim regularnie poddając się badaniom. Szybkie wykrycie nowotworu zwiększa szanse na powrót do zdrowia. Warto przypominać kobietom o tym, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna w kontekście nowotworów piersi. Taki cel przyświeca organizatorom akcji Siła KobieTY – dziennikowi Nowości, Polskiej Grupa Press oraz Miastom Kobiet.

Siła KobieTY pokazana na fotografiach

Ważnym elementem akcji jest wystawa fotografii autorstwa Anny Wegner. Przed obiektywem artystki stanęło 12 silnych kobiet, które kiedyś usłyszały diagnozę „nowotwór”. Nie załamały się jednak i postanowiły walczyć o to, by wrócić do pełni życia. Po wystawie fotografie pojawią się w specjalnym kalendarzu, z którego dochód zostanie przekazany na rzecz fundacji zajmującej się pomocą kobietom.

W dniu wernisażu wystawy, oprócz możliwości obejrzenia fotografii wykonanych przez Annę Wegner, będzie można wziąć udział w spotkaniu z Amazonkami oraz specjalistami zajmującymi się profilaktyką raka piersi. Na zakończenie wieczoru odbędzie się projekcja wzruszającego i pełnego pozytywnych emocji filmu „Księgarnia z marzeniami”. Jego główna bohaterka to – podobnie jak kobiety, które stanęły przed obiektywem Anny Wegner – kobieta silna i walcząca o swoje marzenia.

Kiedy i gdzie?

KIEDY: Wernisaż – 24 października, godz. 18:00
GDZIE: Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa”, ul. Gagarina 37A
BILETY: wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązują wejściówki, które będą dostępne niebawem

Wydarzenie na Facebooku

[fot. materiały prasowe]