W czwartek, 5 kwietnia, doszło do wypadku przy ul. Nieszawskiej w Toruniu. Rowerzysta zginął na miejscu.

Śmiertelny wypadek w Toruniu miał miejsce około godziny 14:20. Rowerzysta poruszał się drogą rowerową. Uderzył w niego samochód jadący od strony Małej Nieszawki. Prawdopodobnie kierowca jechał zbyt szybko i wypadł z zakrętu. Okoliczności sprawy będą wyjaśniane przez policję pod nadzorem prokuratury.

Auto wjechało na drogę rowerową, pokonawszy wcześniej wysoki krawężnik oraz pas zieleni. Następnie wpadło do rowu. Samochód został doszczętnie zniszczony. Pojazdem podróżowały dwie osoby – obie zostały ranne i trafiły do szpitala.

50 km/h na Nieszawskiej?

Warto dodać, że na ulicy Nieszawskiej obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, gdyż nie postawiono tam znaku „koniec terenu zabudowanego”. Tymczasem wielu kierowców często dwukrotnie przekracza dozwoloną w tym miejscu prędkość. Ulica Nieszawska jest częścią drogi wojewódzkiej nr 273.

Droga była zablokowana przez kilka godzin, a ruchem kierowała policja. Na miejscu pojawiły się również cztery zastępy straży pożarnej. Z powodu wypadku niektóre autobusy były opóźnione, a na moście im. Józefa Piłsudskiego utworzył się potężny korek.