Zaczynamy coraz chętniej aktywnie dbać o zdrowie. Ruch i ćwiczenia to nie tylko świetny sposób na wzmocnienie kondycji fizycznej, ale również na pozbycie się zbędnych kilogramów i poprawę samopoczucia. Istotny jest wybór odpowiedniej dyscypliny sportu, bardzo ważne by ćwiczenia, które wykonujemy sprawiały nam jak najwięcej przyjemności. Poniżej postaramy się Wam pokrótce opisać, jaki wpływ na nasze ciało mają popularne dyscypliny sportu.

Bieganie

Bieganie to w tej chwili chyba najbardziej popularny sport. By go uprawiać wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie buty. Co ważne bieganie to również jedna z najbardziej efektywnych form walki z nadwagą.

W czasie biegu lub szybkiego marszu pracują praktycznie wszystkie mięśnie ciała. Pozwala to spalić duże ilości kalorii. Ten rodzaj aktywności fizycznej jest zalecany osobom, które marzą o smukłej sylwetce.

Dużą zaletą biegania jest to, że trening odbywa się na świeżym powietrzu. Kontakt z przyrodą jest dodatkowym, walorem, który znacznie zwiększa atrakcyjność ćwiczeń.

Basen

Pływanie to bardzo przyjemny i skuteczny sposób na odchudzanie. Dla kogoś kto lubi przebywać w wodzie, pływanie to czysta frajda a nie ciężki trening. Systematyczne wizyty na basenie pomagają pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Basen to nie tylko pływanie, bardzo skuteczne są również ćwiczenia w wodzie. Okazuje się, że w czasie zajęć na basenie można spalić więcej tkanki tłuszczowej niż w czasie dokładnie takich samych ćwiczeń na siłowni lub w klubie fitness.

Zajęcia na basenie skierowane do osób pragnących poprawić siłę i elastyczność mięśni brzucha i klatki piersiowej. Ten typ treningu jest zalecany także osobom starszym oraz cierpiącym na schorzenia układu narządu ruchu, ponieważ w niewielkim stopniu obciąża stawy i mięśnie.

Jazda na rowerze

Kolejną bardzo popularną w naszym kraju formą aktywności jest jazda na rowerze. Wycieczki rowerowe to nie tylko trening, ale przede wszystkim świetna forma spędzania wolnego czasu. Jeździć można samemu, ale również w grupie.

Rower pomaga między innymi: wzmocnić mięśnie dolnej partii ciała, zredukować ilość tkanki tłuszczowej, poprawić kondycję fizyczną, wzmocnić kręgosłup.

Z jazdy na rowerze nie trzeba rezygnować wraz z nadejściem jesieni i zimy. Wystarczy zaopatrzyć się w dobry rower stacjonarny. Dzięki temu urządzeniu można efektywnie trenować we własnym mieszkaniu nawet wtedy, gdy na dworze panują niesprzyjające warunki atmosferyczne.

[Artykuł sponsorowany]