Za nieco ponad tydzień niemała gratka nie tylko dla miłośników dziennikarstwa, ale także dla osób, które lubią wiedzieć „co w trawie piszczy”. 22 maja Toruń odwiedzi znany dziennikarz śledczy – Wojciech Sumliński.

Kim jest Wojciech Sumliński?

Wojciech Sumliński to dziennikarz śledczy, który przez wielu uważany jest za osobę bardzo kontrowersyjną. Od lat szuka bowiem prawdy i podejmuje się tematów, które z reguły określa się mianem „tabu”. Z wykształcenia jest psychologiem i to właśnie w tej dziedzinie rozpoczynał karierę zawodową. Pierwsze kroki jako dziennikarz poczynał w lokalnej gazecie. Był redaktorem naczelnym „Słowa Podlasie”, a obecnie jest zastępcą takowej funkcji w „Tygodniku Podlaskim”. Nominowany był do wielu nagród i ujawniał fakty z życia osób, które pozornie nie powinny ujrzeć światła dziennego. Jest autorem znanych tytułów, tj. „Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego”, „Z Mocy Nadziei. Nigdy się nie poddawaj!”, „Z mocy bezprawia. Thriller, który napisało życie”. Sporą część swojego życia poświęcił sprawie śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Napisał w tej sprawie książkę, pt. „Kto naprawdę go zabił?”. O kontrowersji spraw, którymi zajmuje się dziennikarz świadczyć może fakt, że Sumliński był aresztowany i stawiano mu wiele zarzutów. Jak możemy przeczytać na autorskiej stronie, jego życiowym mottem jest: Timszel, co znaczy „możesz”, a za swojego mentora uważa księdza dr Ryszarda Przymusińskiego, który jest jezuitą, wykładowcą psychologii, a zarazem przyjacielem dziennikarza.

Wojciech Sumliński w Toruniu

W ramach trasy autorskiej organizowanej z okazji premiery książki „ABW” oraz pakietu „Mafia Państwowa”, Sumliński odwiedzi wiele miast, w tym gród Kopernika. Spotkanie odbędzie się 22 maja w toruńskim Centrum Dialogu. Organizatorem spotkania jest stowarzyszenie Kukiz’15, a także poseł Paweł Szramka. Mottem spotkania jest hasło „Nigdy się nie poddawaj”.

plakat

Szczegóły:

Co: Spotkanie z dziennikarzem Wojciechem Sumlińskim

Kiedy: 22 maja, g. 18.00-20.00

Gdzie: Centrum Dialogu – Biblioteka Diecezjalna w Toruniu, plac bł. ks. S. Frelichowskiego 1

Bilety: Wstęp bezpłatny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

[Fot. Facebook]