Kojarzysz takich autorów jak Andrzej Sapkowski? Tematyka larpów nie jest Ci obca? A może filmy fantasy to Twój konik albo masz ochotę zabłysnąć w konkursie cosplayowym? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco – szykuj się na Copernicon!

Copernicon jest festiwalem gier i fantastyki. Odbędzie się już po raz siódmy, tym razem od 16 do 18 września. To wydarzenie, zakrojone na naprawdę szeroką skalę, skierowane jest do miłośników gier, fantastyki, literatury i nauki. Na amatorów tej tematyki czeka szereg atrakcji, których skala i popularność sprawiły, że Copernicon stał się jednym z największych tego typu festiwali w kraju. Gościł tak znamienitych gości, jak wspomniany już Andrzej Sapkowski, Maja Lidia Kossakowska, Andrzej Pilipiuk, czy Jakub Ćwiek – a więc ikony polskiej literatury fantastycznej. A to właśnie na literaturze opiera się idea Coperniconu. Stanowi ona główną oś programową, gdyż to na niej i jej odbiciu w innych przejawach kultury skupia się festiwal.

Na uczestników czekać będzie całe mnóstwo atrakcji, przygotowanych przez organizatorów. Prelekcje, panele dyskusyjne, pokazy, turnieje, konkursy, spotkania ze znanymi osobistościami ze świata literatury, popkultury czy gamedevu. Mało? Kolejną rozrywką będzie fireshow, pokazy tańca, setki gier planszowych i video czy koncerty. A to tylko przykłady! Wszystkie wydarzenia zostały pogrupowane w bloki. I tak, możemy wybierać w blokach: literackim, konkursowym, RPG, popkultury, gier elektronicznych, popularnonaukowym, azjatyckim, Larp, planszowym, Cosplay, komiksowym… długo by wymieniać. Jak widać, zakres rodzajowy i tematyczny jest na tyle bogaty, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nie tylko – jak przekonują organizatorzy – zaawansowani, ale również początkujący fani fantastyki. Będący jeszcze w trakcie przygotowania program, można śledzić tutaj.

Prawdziwą gratką dla gadżeciarzy stanie się przestrzeń CSW, która na te trzy dni zamieni się w arenę Fantastycznych Targów Popkultury. Natomiast dla pragnących wrażeń przygotowano konkurs Cosplay na najlepsze przebranie – łącznie z Wielkim Balem Cosplayowym. Od 26 sierpnia do 11 września można zgłaszać kostiumy do udziału w konkursie. Spróbować swoich sił będzie można również w mini konkursie literackim (utrzymanym oczywiście w nurcie science-fiction) o pióro Metatrona.

Będzie się działo!

logo_copernicon

GDZIE: I Liceum, Collegium Minus, CSW, Wydział Matematyki i Informatyki, MDK, Dwór Artusa
KIEDY: 16 – 18. 09. 2016r. (piątek – niedziela)
BILETY: karnet trzydniowy – 60 zł. / piątek 20 zł., sobota 40 zł., niedziela 20 zł.
SZCZEGÓŁY: strona organizatora

 

[fot. materiały prasowe]