Nie lada gratka dla fanów filmów takich jak „Nekromantik” czy „Pożeracz ciał”, książek Tomasa Harrisa, genialnej roli Anthony’ego Hopkinsa lub stosunkowo nowego serialu NBC.

Nekrofilia i kanibalizm budzą wiele kontrowersji, a co za tym idzie ciekawią nas wszystkich. Nie sposób znaleźć osoby, która nie słyszała o Hannibalu Lecterze – postaci, która na stałe odcisnęła piętno w popkulturze, a jej fanami stali się nie tylko najwięksi koneserzy thrillerów.

Już w tę środę (12 listopada) o godzinie 12:30 na Wydziale Prawa i Administracji UMK w audytorium C odbędzie się symulacja rozprawy sądowej, która będzie dotyczyła tematu nekrofilii i kanibalizmu. Całość będzie opierała się na historii znanego mordercy Eda Geina, którego postać dała inspirację do stworzenia takich filmów jak „Teksańska masakra piłą mechaniczną” czy „Psychoza”. Przewidziana jest także dyskusja dotycząca przedstawienia jak i samego tematu, połączona z refleksjami mgr Marcina Berenta z Katedry Prawa Karnego i Polityki Kryminalnej. Organizatorzy pragną w głównej mierze skupić się na prawnym wymiarze nekrofilii, która, jak zauważyli, nie jest jest rozumiana przez polskie ustawodawstwo jako odmienne przestępstwo.

Nie pozostało nam nic innego jak wybrać się w środę na Wydział Prawa i wziąć udział w symulacji.