Ilekroć odczuwalna zaczyna być atmosfera letniego rozleniwienia, myślę o tym, ile kulturalnych zaległości będę w stanie nadrobić. Książki, filmy, muzyka… i oczywiście teatr, ale o tym ostatnim w sezonie wakacyjnym można było zazwyczaj zapomnieć.

Kiedy odwiedzi się stronę Teatru im. Wilama Horzycy, od razu rzuci się w oczy grafika z napisem „do zobaczenia we wrześniu”. Na szczęście Toruń nie ogranicza się tylko do jednej tego typu instytucji kulturalnej. Jakie więc teatralne atrakcje będą miały miejsce w sierpniu w mieście Kopernika?

1) Teatr Baj Pomorski zaplanował na weekend 22 i 23 sierpnia spektakl plenerowy pt. Przypadki Doktora Bonifacego Trąbki. Przedstawienie skierowane jest głównie do młodszych widzów. Lekka opowieść o wspaniałym lekarzu Bonifacym, który opiekuje się wszystkimi zamieszkującymi leśną okolicę zwierzętami. Wstęp na przedstawienie jest wolny, wystarczy udać się o godzinie dwunastej na Rynek Staromiejski.

2) Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza na wspólne oglądanie filmów. Cykl „Na dużym ekranie, czyli Kino w Teatrze” to możliwość obejrzenia muzycznych komedii, filmów dokumentalnych i fabularnych poświęconych Witkacemu. Ponadto 22 sierpnia odbędzie się recital Leszka Długosza, czyli jednego z czołowych twórców złotego okresu Piwnicy pod Baranami. Znajdzie się również coś dla fanów muzyki jazzowej, mianowicie 29 sierpnia będzie miał miejsce koncert promujący płytę Night Lakes zespołu Krzysztof Ścierański New Quartet.

3) Teatr Pijana Sypialnia po raz pierwszy przyjedzie do Torunia ze swoim spektaklem „Wodewil Warszawski”. Kultowe wydarzenie, jakim jest „Teatr na leżakach” przyciągnęło już prawie 2 tysiące zainteresowanych na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1606694189600000/ 21 sierpnia o godzinie 17 w Amfiteatrze przy Muzeum Etnograficznym w Toruniu!

Jak widać w te wakacje miłośnicy teatralnych wrażeń nie mogą narzekać :)

[fot. Monika Sochańska]