Tegoroczne lato w klubie Dwa Światy upływa pod znakiem świetnych alternatywnych koncertów z udziałem kultowych kapel z kraju i zagranicy. Już jutro w klubie przy Ducha Św. przyjdzie czas na sporą dawkę hardcore’owego chaosu – wystąpią legendarni Total Chaos z Kalifornii, a nasz kraj reprezentować będzie Street Chaos.

Total Chaos powstał w 1989 roku w Pomona Valley w Kalifornii, aby podtrzymać przy życiu umierającego ducha punk rocka. Dwa lata później grupa nagrała pierwszy album „Were The Punks” i zagrała wiele wyprzedanych koncertów w Meksyku i USA. Wkrótce zespołem zainteresował się Brett Gurewitz, gitarzysta Bad Religion oraz właściciel Epitaph Records. W barwach tej wytwórni Total Chaos wydał album „Pledge Of Defiance”, uważany za jedną z najbardziej bezkompromisowych punkowych płyt w katalogu Epitaph. O zespole zaczęło być głośno w Europie za sprawą „Chaos Days” organizowanych co roku w Hannoverze. Następnym krokiem w historii Total Chaos było podpisanie kontraktu z Cleopatra Records, dla której zespół nagrał dwie płyty: „In God We Kill” oraz „The Early Days”. Początek XXI wieku przyniósł również nową płytę zespołu zatytułowaną „Punk Invasion” wyprodukowaną przez Jimiego Faraci. W 2002 roku Total Chaos zostali zaproszeni na największą amerykańską trasę koncertową „Warped Tour” a potem zagrali wspólne trasy z The Adicts i The Exploited.

Hardcore’owcy ze Street Chaos pochodząca z Mazowsza. Zespół powstał w 2008 roku, jego założycielami byli Jacek (obecny wokalista SCH) oraz lider słynnych The Analogs, Piguła. Już po roku SC wydał debiutancki materiał „Bez przebaczenia”. W 2013 po zmianach personalnych kapela zaczęła dużo koncertować. Ukazały się dwa nowe wydawnictwa winylowe EP, split z The Analogs, a pod koniec 2014 – split z białoruskim Fuck It All. Kilka utworów znalazło się też na innych składankach. Pod koniec 2015 zespół nagrał nowy album „Nie pytaj dlaczego” o cięższym niż do tej pory brzmieniu, który – w ustabilizowanym już składzie – zaczyna właśnie promować. Muzyka Street Chaos to nowoczesny hardcore, przepełniony oldschoolowym duchem, pełne pasji granie z niebanalnymi polskimi tekstami, w którym słuchacze z każdego pokolenia znajdą na pewno coś dla siebie.

SZCZEGÓŁY:
DATA: niedziela, 7 sierpnia 2016
godz. 20:00
klub DWA ŚWIATY
ul. Ducha Św. 10/12
bilety:
25 pln – przedsprzedaż
35 pln – w dniu koncertu
Młodzież do lat 18 za okazaniem legitymacji na bramce wchodzi za 20 pln!