Mieszkańców Torunia i Bydgoszczy dzieli naprawdę wiele. Ale, choć być może trudno w to uwierzyć, coś ich również łączy! Zarówno w Grodzie Kopernika, jak i w mieście nad Brdą znaleźć można wielu fanów czwórki z Liverpoolu. Specjalnie dla nich, w bydgoskim Kinoteatrze Adria odbędzie się spektakl „YESTERDAY” z muzyką ikony rocka – zespołu The Beatles.

Żadne epitety i komplementy nie wystarczą by opisać twórczość i dokonania Beatlesów. Muzyką Brytyjczyków zafascynowani są ludzie na całym świecie, w tym także Polacy. Powstają zespoły, które oddają hołd gwiazdom wyspiarskiego rock’n’rolla. Jednym z nich jest formacja Żuki, którą w latach 80. XX w. założono właśnie w Bydgoszczy. Członkowie zespołu zagrają w sobotni wieczór w Kinoteatrze Adria największe przeboje Beatlesów. Spektakl muzyczny „YESTERDAY” zrealizowano z okazji 55. rocznicy pierwszego publicznego występu Beatlesów w najbardziej znanym składzie (Paul McCartney, John Lennon, George Harrison, Ringo Starr) oraz trzydziestolecia istnienia zespołu Żuki. Widowisko zachwyci zarówno miłośników teatru i tańca, jak i oczywiście fanów Beatlesów. Historia słynnego zespołu została wpleciona w bydgoskie realia. Świadczy to o uniwersalności i ponadczasowości muzyki grupy The Beatles. Spektakl – podobnie jak utwory czwórki z Liverpoolu – opowiada o miłości, tęsknocie, rozstaniach i problemach życia codziennego. W niezwykłym show biorą udział artyści z Teatru Witryna oraz tancerze Dance Theatre Brax z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy i Przedszkola Artystycznego Źródełko. Ta różnorodność jest kolejnym argumentem przemawiającym za tym, że muzyka Beatlesów jest nadal ogromnie popularna i dociera do wszystkich pokoleń.

Może wiecznie kłócący się torunianie i bydgoszczanie powinni, chociaż na ten jeden wieczór, zapomnieć o sporach, by wspólnie zachwycać się dokonaniami legendarnego zespołu. Muzycy z Liverpoolu nie chcieli kłótni, w końcu śpiewali, że wszystko, czego potrzebujemy, to miłość.

KIEDY: 1 kwietnia (sobota) godz. 19:00-21:00
GDZIE: Kinoteatr Adria, ul. Toruńska 30, Bydgoszcz
BILETY: Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie Kinoteatru Adria, na stronie kupbilecik.pl lub u organizatorów.