Lubicie grać w Monopoly? Niedługo polubicie tę grę jeszcze bardziej! Pod koniec roku na rynku pojawi się bowiem toruńska wersja znanej na całym świecie planszówki!

Miasto Kopernika ponownie spotkało ogromne wyróżnienie. Tym razem potencjał Torunia docenili twórcy gry Monopoly. Nasze miasto, jako piąte w Polsce, zaraz po Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie, będzie miało swoją wersję owej planszówki. Torunianie zagrają w nią już pod koniec roku.

Dlaczego akurat Toruń będzie miał swoją wersję gry Monopoly?

Jak wszyscy wiemy, gród Kopernika to piękne miasto z bogatą historią, zapierającą dech w piersiach starówką i licznymi zabytkami. Nie bez powodu więc, twórcy słynnej gry XX i XXI wieku, po porozumieniu z przedstawicielami Urzędu Miasta zdecydowali, że Toruń będzie posiadał swoją wersję Monopoly. Jak możemy przeczytać na portalu tylkotorun.pl, Krzysztof Drajem z Agencji Reklamowej Pomarańczowa podkreśla, że:

„Toruń okraszony jest wieloma niezwykłymi historiami, doskonałą lokalizacją, ponadprzeciętną architekturą i niespotykanym klimatem gotyckiego miasta. Właśnie dlatego to wasze miasto stanie się bohaterem naszej kolejnej produkcji. Kilka pól jest już na planszy Monopoly zarezerwowanych, m.in. pod działania komercyjne, ponieważ nie tylko zabytki w grze się znajdą. Kilka miejsc będą mogły wykupić działające na terenie miasta firmy, chcące zaistnieć w toruńskiej wersji Monopoly.”

Trwają prace nad koncepcją planszówki. Między innymi dlatego jutro, o godz. 11.30, odbędzie się przed Empikiem na Starym Mieście spotkanie z Panem Monopoly. Dla wszystkich, którzy przybędą na starówkę, czekać będą liczne atrakcje. Uczestnicy spotkania będą mogli także zagrać w miejską grę, aby poznać pierwsze zajęte miejsce na słynnej planszy.

Od jutra rozpoczną się także oficjalne prace nad projektem planszy oraz plebiscyt, w którym mieszkańcy Torunia będą mogli zagłosować, które miejsce pojawi się na najtańszym polu, a które na najdroższym. Anna Kulbicka-Tondel, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Torunia, w rozmowie z tylkotorun.pl, komentuje sprawę następująco:

„Wciąż jeszcze rozmawiamy z producentem na temat kolejnych kroków związanych z powstaniem gry, nie możemy więc zdradzać zbyt wielu szczegółów. Mogę jedynie powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni z takiego rozwoju sprawy i dość nietypowej promocji miasta. A rąbek tajemnicy uchylimy mieszkańcom już we wtorek 9 maja.”

Co pojawi się na planszy? Pomnik Kopernika? Ratusz Staromiejski? A może Dwór Artusa? Tego dowiemy się wkrótce! Teraz nie pozostaje nam nic innego, niż oczekiwać z niecierpliwością jutra, aby dowiedzieć się więcej szczegółów związanych z toruńską wersją gry Monopoly!

Aktualizacja:

Znamy już więcej szczegółów związanych z toruńskim Monopoly. Jak podaje portal torun.pl, bardzo możliwe, że taką wersję planszówki, będziemy mogli podarować najbliższym już na Święta Bożego Narodzenia! Premiera gry zapowiedziana jest bowiem na połowę listopada tego roku. W ramach współpracy wydawcy z miastem, na planszy wskazanych będzie 10 miejsc, a będą to: słynne zabytki oraz charakterystyczne miejsca w naszym mieście. Już w maju odbędą się plebiscyty, w których mieszkańcy będą głosować na obsadzenie części pól na planszy. Torunianie zdecydują, co pojawi się na pierwszym polu, a także co na najdroższym. Wybiorą także karty szansy. Plebiscyt odbędzie się za pośrednictwem dziennika „Nowości” oraz radia GRA. Plansza projektowana będzie przez pół roku.

Dzisiaj (9 maja), podczas prezentacji projektu, a także podczas spotkania z Panem Monopoly, miała miejsce gra miejska. Uczestnicy rywalizując ze sobą, odkryli pierwsze pole na toruńskiej planszy – Krzywą Wieżę.  Jeśli chodzi o pozostałe miejsca i zabytki, wydawca gry prowadzi rozmowy z lokalnymi firmami, szkołami wyższymi i innymi.

[Fot. ceneo.pl]

Źródło: tylkotorun.pl, torun.pl