Apetyt rośnie w miarę jedzenia! Po sukcesie krążka Live at Pamela Blues Mark „Bestia” Olbrich, lider grupy Mark Olbrich Blues Eternity, postanowił ruszyć z realizacją kolejnej płyty. Do współpracy zaangażował muzycznych kolegów z kraju i zagranicy. Mieszanki amerykańsko-angielsko-polskich utworów będzie można już niebawem posłuchać także na żywo!

front MOBE 2016Wspólna trasa koncertowa? Muzycy zaangażowani w projekt Toruń Rocks The Blues (HRPP Live Session) potwierdzają: już niedługo zagoszczą na scenach kilku polskich miast. O szczegółach przedsięwzięcia opowiada Mark Olbrich:

Zabawa będzie wspaniała! Mamy wielką przyjemność zaprezentować się fanom bluesa w niezwykłych i bardzo ważnych miejscach dla wyznawców tej muzyki. Zaczynamy już 2 września w niezapomnianym Toruniu i jego słynnym Hard Rock Pubie Pamela. Cała nasza grupa to mój Blues Eternity i „Toruń Friends”. Pomysł na skład koncertowy powstał po wielu pobytach w Toruniu, gdzie miałem okazję poznać tutejsze środowisko bluesowe. To tu zrodził się pomysł na naszą płytę i tę trasę. Toruń Friends tworzą: Igor 'Luku’ Nowicki – bezwzględnie  jeden z najlepszych bluesowych klawiszowców w Europie, Przemek Łosoś – lider Open Blues o wspaniałym głosie surowego bluesmana, a do tego dobry harmonijkarz, Grzesiek 'Mina’ Minicz – perkusista, który przez ostatnie 20 lat gra w wiodącej polskiej formacji Nocna Zmiana Bluesa oraz Asia Czajkowska, której głos przypomina mi Arethę Franklin z lat 80-tych. Mój zespół dodaje do tego składu legendę bluesa – Jimmy’ego Thomasa – który zaczynał z Ike Turner Blues Review w 1957 roku!, Lauriego Garmana – jedynego „białego” nagrywającego z Bobem Marleyem, który występował  również z  Freddiem Kingiem oraz z The Yardbirds. Nasz gitarzysta, Eddie Angel, do muzyki wszedł wspólnie z niejakim Mr Levine. Obecnie zaliczany jest do pierwszej czwórki gitary bluesowej w Anglii.

Z Torunia ruszmy dalej w drogę: do Ciechocinka na festiwal Blues Bez Barier, następnie do Bydgoszczy (Europejska Akademia Jazzu), którą mile wspominamy z poprzednich festiwali. Kolejnym przystankiem na naszej trasie jest Białystok – super ważne miejsce na mapie polskiego bluesa. Następnie gramy jeszcze w  Olsztynie i Gdyni, gdzie byliśmy gwiazdą wieczoru na Gdynia Blues Festival kilka lat temu. 

Mamy nadzieję, że nasza wrześniowa trasa da Wam kilka rewelacyjnych miejsc do wyboru na spotkanie z nami – więc nie ma wymówek!!! Do zobaczenia wszyscy!!! See You on The Road!

 

Trasa promująca płytę Toruń Rocks The Blues (HRPP Live Session):MOBE Torun Friends widok

– 2 .09.2016 – Toruń,  HARD ROCK PUB PAMELA (ul. Legionów 36, 87-100 Toruń)
– 3.09.2016 – Ciechocinek, Festiwal Blues Bez Barier ( Muszla Koncertowa w Parku Zdrojowym, 87-720 Ciechocinek )
– 4.09.2016 – Bydgoszcz, Eljazz (ul. Kręta 3, 85-117 Bydgoszcz )
– 5.09.2016 – Białystok, 6 Ścian Pub (ul. Warszawska 30, 15-077 Białystok )
– 7.09.2016 – Olsztyn, Galeria Sowa ( ul. Zamkowa 2, 10-074 Olsztyn)
– 8.09.2016 – Gdynia, Blues Club ( ul. Portowa 9 , 81-350 Gdynia)

Wydawcą płyty jest HRPP Records (HRPP038).

 

SZCZEGÓŁY

DATA: 02 września 2016 (piątek), godz. 19:00
MIEJSCE: HRP Pamela
BILETY: wstęp wolny
SZCZEGÓŁY: strona organizatora

[Fot. materiały prasowe]