O tym wypadku mówi cała Polska. Tragedia na Szosie Lubickiej wydarzyła się w noworoczny poranek. Jadący ze znaczną prędkością kierowca potrącił dwoje przechodniów. Nie mieli szans na przeżycie.

Około godziny 4:00, w poniedziałek, 1 stycznia 2018 roku, na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu Szosy Lubickiej i ul. Jamontta (nieopodal McDonalda) 57-letni kierowca potrącił dwoje pieszych. Wiadomo, że w momencie wypadku kierowca był trzeźwy. Według nieoficjalnych informacji auto prowadził taksówkarz – na fotografiach z miejsca wypadku widać, że osobowy mercedes ma z boku emblemat firmy taksówkarskiej. W momencie wypadku sygnalizacja świetlna była wyłączona – działały tylko światła pulsujące. Kierowca mercedesa został zatrzymany. Przyczyny wypadku wyjaśnia policja działająca pod nadzorem prokuratora.

[Aktualizacja] Sprawcy grozi od pół roku do 8 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa Toruń – Wschód postawiła kierującemu pojazdem zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.

Tragedia na Szosie Lubickiej – nagranie z miejsca wypadku

W Internecie pojawiły się dramatyczne nagrania z miejsca wypadku. Widać na nich, z jak ogromną prędkością jechał kierowca. Warto wspomnieć, że na Szosie Lubickiej obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. Tymczasem długość drogi hamowania wskazuje na to, że kierowca znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. 67-letni mężczyzna oraz kobieta, której tożsamość jest ustalana, zginęli na miejscu. Jest to kolejny wypadek z udziałem pieszych w Toruniu w ostatnich tygodniach.

Nagranie jest drastyczne. Publikujemy je ku przestrodze, mając nadzieję, że przez to uczestnicy ruchu drogowego będą bardziej ostrożni w swoich zachowaniach.

[fot. kadr z video]