Kurz, ryk silników i tłok w parku maszyn. To oznacza, że nowy sezon Speedway Ekstraligi już niedługo się rozpocznie. Po zimowej przerwie najwyższy czas wyjechać na tor.

Cała drużyna „Unibaxu” zameldowała się dzisiaj na toruńskiej MotoArenie. Odbył się trening podczas którego testowano m.in. „nowy” tłumik Leszka Demskiego. Może on w przyszłości zostać oficjalnie wprowadzony w Polsce. Międzynarodowa Federacja Motocyklowa negatywnie rozpatrzyła propozycję korzystania z tłumika nowego typu w zawodach międzynarodowych takich jak: Grand Prix, Speedway European Championships, Speedway Best Pairs Cup, czy w meczach innych lig. Wychodzi na to, że zawodnicy będą przygotowywali osobny sprzęt na polską ligę i inny na zawody międzynarodowe.
Największe słowa podziwu dla nowej konstrukcji popłynęły dziś z ust Tomasza Golloba. „Ten tłumik jest tym, o co w żużlu chodzi. Teraz, po przejechaniu kilku kółek tym bardziej nie rozumiem decyzji FIM, która nie przyznała homologacji. Motocykl prowadzi się bardzo dobrze, a jeśli chodzi o głośność, decybele się zgadzają – powiedział Gollob po zakończeniu treningu dla portalu SportoweFakty.pl

Nowy sezon oficjalnie rozpocznie się dla klubu z Torunia 13 kwietnia (Wybrzeże Gdańsk – Unibax Toruń). Inauguracją będzie Speedway Best Pairs Cup czyli rywalizacja o tytuł najlepszej żużlowej pary na świecie. To wydarzenie już 28 marca w Toruniu. Bilety na można jeszcze nabyć m. in na stronie internetowej klubu.