Kamerzyści-amatorzy, pasjonaci kinowych realizacji, także zwyczajni wielbiciele filmów – podczas spotkań z cyklu W pierwszym rzędzie każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz bloku dyskusyjnego oraz poprzedzającej go projekcji filmu pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury przygotowali dla uczestników także kilka dodatkowych atrakcji.

Spotkania ze sztuką filmową to jedna z nowszych inicjatyw Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury. Ich celem jest comiesięczne skupianie wielbicieli kinematografii z całego Torunia, a także skłonienie ich do poszerzania wiedzy w tym zakresie oraz odrobiny dobrej zabawy. W programie spotkań W pierwszym rzędzie znajdą się seanse filmowe, dyskusje, omawianie kwestii technicznych i produkcyjnych oraz przyglądanie się filmografii wybranych twórców. Ponadto każde spotkanie będzie wzbogacone o mini-warsztaty realizacyjne, a w miarę możliwości uczestnikom towarzyszyć będą ciekawi goście.

Najbliższe, inaugurujące, spotkanie odbędzie się 24 lutego o godz. 17:00 i dotyczyć będzie polskiego kina niezależnego. Uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć jeden z najczęściej nagradzanych filmów studenckich 2015 r., pt. Dzień babci w reżyserii Miłosza Sakowskiego. Produkcja zebrała liczne nagrody, m.in. Nagrodę Specjalną Jury na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Nagrodę za krótkometrażowy film fabularny oraz Nagrodę Dziennikarzy na Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie. Po projekcji filmu odbędzie się spotkanie z reżyserem.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, nie obowiązują także wcześniejsze zapisy. Organizatorzy zaznaczają również, że do udziału w warsztatach nie jest wymagane przynoszenie własnego sprzętu.

[kadr z filmu Dzień babci, materiały organizatorów]