Już po raz drugi torunianie będą mogli zawiesić na specjalnym wieszaku ubrania, z których skorzystać będzie mógł każdy. Tak jak ze spotkań z lekarzem, które od stycznia, co miesiąc, będzie organizowane w siedzibie Stowarzyszenia „Wędka”.

Wieszak Ciepła

„Wieszak Ciepła” znalazł się ponownie przy ul. Jęczmiennej 10 za sprawą Stowarzyszenia „Wędka”, a dokładniej Malwiny Milewicz i Przemysława Urbańskiego. Na kilkunastu wieszakach można powiesić kurtki czy bluzy, choć w maju podczas pierwszej edycji „Toruńskiej Wymiany Ciepła” na Wieszaku zawisła nawet suknia ślubna.

Fot. fanpage TWC

Fot. Suknia ślubna powieszona na Wieszaku Ciepła [Fot. fanpage TWC]

To kolejna po Oknie ciepła, o którym niedawno pisaliśmy, inicjatywa pomagająca ludziom potrzebującym, nie tylko bezdomnym, bo z ubrań i z posiłków może skorzystać każdy.

Spotkania z lekarzem w „Wędce”

To nie wszystkie inicjatywy, które „Wędka” planuje prowadzić tej zimy – Niebawem uruchomimy, odbywające się raz w miesiącu spotkania z lekarzem dla potrzebujących. Taka przenośna przychodnia społeczna – mówi Wojciech Przybysz, prezes stowarzyszenia i dodaje – Jeśli ktoś będzie chciał skorzystać także z pomocy prawnika, pracownika społecznego, to też mamy taką możliwość dla chętnych. Wystarczy się do nas zgłosić.

Pomóc możemy także my, wystarczy, że polubimy profil Toruńskiej Wymiany Ciepła i „Wędki”, tak by więcej ludzi dowiedziało się o inicjatywach, dzięki którym potrzebujący otrzymają odzież, ciepły posiłek, a przede wszystkim dużo dobra.

[Fot. fanpage TWC]