Od piątku 28 marca, na wszystkich wydziałach przez tydzień trwać będzie zbiórka pieniędzy na rzecz Marty Szwonder.  Studentka filologii klasycznej i wiedzy o kulturze śródziemnomorskiej UMK potrzebuje środków na specjalistyczne leczenie.

Marta urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Od dzieciństwa walczy o możliwość samodzielnego poruszania się. Od 2009, gdy choroba zaczęła poważnie utrudniać zrost kości, dziewczyna nie może samodzielnie chodzić. Dzięki pomocy najbliższych i przyjaciół porusza się na chodziku. Szansą na w pełni samodzielne chodzenie jest kosztowna operacja, którą przeprowadzić mogą jedynie lekarze z kliniki na Florydzie. Operacja i rehabilitacja to jednak koszty prawie pół miliona PLN…

W walce o zdrowie Marty liczy się każdy grosz. Każdy student dobrej woli może pomóc, wrzucając pieniążka do puszek ustawionych na wszystkich wydziałach UMK. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz fundacji dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Akcję organizuje Samorząd Studencki UMK.

Marcie można pomóc także wypełniając PIT-a, przekazując na jej rzecz jeden procent podatku:

KRS0000037904

cel szczegółowy 1 %

12592- Szwonder Marta Danuta

Więcej informacji o akcji pomocy studentce UMK na stronie pomozmarcie.pl.

[fot. pomozmarcie.pl]