Akcja społeczna, która odbędzie się dzięki Fundacji Zdrowego Życia oraz Fundacji „Zamek Dybów i Gród Nieszawa”, dotyczy sprzątania brzegu Wisły. „Odetchnij  nad Wisłą – sprzątamy brzegi naszej rzeki!” odbędzie się już 8 kwietnia na Ruinach Zamku Dybów.

Zbliża się letni czas, który skutkować będzie częstszym spędzaniem czasu wolnego na świeżym powietrzu. Organizatorzy akcji zwracają uwagę na częste wyjazdy nad jezioro, a co z Wisłą? Równie dobrze rozłożyć można się na wiślanym brzegu tylko co z tymi wszystkim śmieciami? Razem z chętnymi obie fundacje zamierzają przygotować Wisłę do zbliżającego się sezonu letniego, ale też pokazać, w jaki sposób powinno się traktować zieleń, naturę i bogactw,o jakie mamy. Na lewym brzegu Wisły znajdują się Ruiny Zamku Dybów, które stanowią ciekawą przestrzeń i wyjątkowe miejsce do spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 10:00. Zaraz po przydzieleniu każdemu sprzętu i zadania, zacznie się sprzątanie i zabawa. Mile widziane są rodziny z dziećmi, nauczyciele oraz uczniowie. Dla młodszych towarzyszy niedzielnego sprzątania, planowane są zabawy. Po zakończonej pracy odbędzie się panel dyskusyjny nad ogniskiem, na którym każdy uczestnik będzie miał zapewniony posiłek. W informacji dotyczącej wzięcia udziału należy napisać ilość osób oraz czy jest się zainteresowanym jedzeniem mięsa, czy wegan. Wiadomość wysyłamy na stronę na Facebooku Fundacji Zdrowego Życia.

SZCZEGÓŁY

DATA: 8 kwietnia (niedziela), godzina 10:00

MIEJSCE: Ruiny zamku Dybów, lewobrzeżny Toruń

WSTĘP: prywatna wiadomość do Fundacji Zdrowego Życia