Z dusznych sal teatru wprost „pod chmurkę” – to właśnie sposób na wakacyjne spotkania ze sztuką, którego pomysłodawcami są artyści z Teatru Pijana Sypialnia. Teatr na leżakach odbędzie się w Toruniu już po raz drugi, a podczas nadchodzącej edycji mieszkańcy będą mogli oglądać występy blisko 20 aktorów, muzyków, śpiewaków i tancerzy.

Pomysł na Teatr na leżakach jest prosty – wystarczy zabrać ze sobą leżaki, koce lub karimaty i w wakacyjnej atmosferze oglądać muzyczne widowiska! Na scenie pod gołym niebem wystąpią artyści, którzy zaprezentują widzom połączenie teatru, muzyki i tańca.

W ramach akcji Teatr na leżakach organizatorzy zapraszają torunian do obejrzenia pierwszego z cyklu spektakli. Już 7 sierpnia zaprezentowany zostanie przedstawienie Łojdyrydy. Jest to historia mieszkańców dwóch sąsiadujących miejscowości: Kopydliny i Samborza. Bohaterowie podejmują liczne próby ukrócenia ciągu nieszczęść, który dotykają obydwie wsie. Niestety, ani obalenie władzy – Sołtysa, ani inwestycja związana z budową przydrożnego szaletu nie poprawiają sytuacji społeczności. Bezradni mieszkańcy czekają więc na pomoc z zewnątrz. Przybywają „wymodleni Panowie z Warszawy”, którzy uczą miejscowych, jak pozyskiwać granty na promocję regionalnych produktów wśród których najważniejszym jest… caffe latte z mleka prosto od krowy.

Łojdyrydy to komediowe widowisko wypełnione tańcem i muzyką. Na scenie będą królować: kujawiak, oberek i mazur, a uszy naszych gości wypełni ludowa muzyka w nowoczesnej odsłonie.

SCENARIUSZ

Karolina Lichocińska / Sławomir Narloch

REŻYSERIA / SCENOGRAFIA

Stanisław Dembski

AKTORZY

Jacuś – Sławomir Narloch
Szeptucha – Karolina Lichocińska
Sołtys – Sebastian Słomiński
Jola – Katarzyna Lasota
Duda – Jakub Pawlak
Hanka – Dorota Ptaszek
Poradziak – Adam Hadi
Baby – Ewelina Chaberek / Aleksanda Dudczak /
Maja Piątkowska / Agnieszka Kijewska / Blanka Miętkiewicz / Małgorzata Polanowska
Chłopy – Wojciech Gawrych / Mariusz Żwierko / Michał Zieliński

ORAZ ORKIESTRA TEATRU PIJANA SYPIALNIA

Spektakl Teatru Pijana Sypialnia odbędzie się w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych w Toruniu.
Program całego festiwalu: http://www.festiwalteatrowulicznych.pl/

DATA: 7 sierpnia (niedziela), godz. 17:00
MIEJSCE: CKK Jordanki
BILETY: wstęp wolny
SZCZEGÓŁY: strona wydarzenia

[Fot. materiały prasowe]