Kto zabił? Dlaczego? Czy śmierć to już na pewno koniec? – na te pytania odpowiedzi poszukają członkowie Grupy Improwizacyjnej TERAZ. Opis morderstwa podrzuci im publiczność, a dalej Akty zgonu potoczą się już własnym, nieprzewidywalnym torem. Dla wielbicieli lekkich zagadek kryminalnych to pozycja obowiązkowa!

Akty zgonu to spektakl improwizowany oparty na kartach z Czarnych Historii, jaki zaprezentuje toruńska Grupa Improwizacyjna Teraz. Grupa powstała w grudniu 2012 roku. Przez paręnaście miesięcy działalności jej członkowie zdążyli poznać się na wskroś, płakać po rozstaniach i cieszyć się z nowych nabytków. Specjalnością zespołu stały się formy improwizacyjne o najróżniejszej długości i tematyce. Artyści nauczyli się słuchać, patrzeć, mówić, chodzić, gestykulować i wyrażać emocje, by następnie zaprezentować widzom połączenie wszystkich tych umiejętności.

Akty Zgonu to jeden z ich sztandarowych spektakli. Publiczność losuje zagadkę makabrycznej śmierci, a artyści podejmują wyzwanie próbując ustalić bieg wydarzeń i odgadnąć rozwiązanie sprawy. Kto zabił? Dlaczego? I czy na pewno śmierć jest końcem wszystkiego? Odpowiedź na te i wiele innych pytań poznać można podczas spektaklu.

DATA: 4 sierpnia (czwartek), godz. 19:00
MIEJSCE: Centrum Kultury Dwór Artusa
BILETY: wstęp wolny
SZCZEGÓŁY: strona wydarzenia

[Fot. materiały prasowe]