Boisko w lasku bielańskim znów zostanie jednym, wielkim błotem.

Mecze na błocie można śmiało określić mianem legendarnego już wydarzenia toruńskich juwenaliów. Bo gdzie indziej mecze piłkarskie są rozgrywane w miejscu, w którym piłka po podaniu po ziemi nie odleci dalej niż na odległość 2 metrów.

Uroku zmaganiom dodają oczywiście liczne upadki i nieudolne zagrania. Parę lat temu doszło nawet do złamania ręki przez jednego z zawodników podczas błotnych rozgrywek. Pomimo takich zagrożeń co roku znajdują się chętni, żeby wziąć udział w wydarzeniu, do którego organizacji potrzeba dwóch wozów strażackich.

11-osobowe drużyny zagrają na pełnowymiarowym boisku piłkarskim tzw. Wembley w dwóch grupach, rozlosowanych przed zmaganiami. Mecze w grupach mają trwać 2×7,5min, mecze półfinałowe 2x10min, a mecz finałowy 2×12.5min.

Tym razem w turnieju zagra 6 drużyn. Są to drużyny Radia Sfera, TV UMK, Samorządu Doktorantów, DSAllStarz, Samorządu Studenckiego UMK i Spod Kopca. Tak, nasza redakcja również postanowiła spróbować swoich sił w Meczu na Błocie.

Nie wiadomo kto zwycięży, lecz jedno wiemy na pewno: wszyscy uczestnicy mocno się ubrudzą.

Dołączcie do wydarzenia, wstańcie jutro nieco wcześniej i przyjdźcie kibicować wszystkim zawodnikom, a nam w szczególności. :)

Gdzie i kiedy?

Lasek bielański, boisko Wembley. 21 maja, start godzina 11:00.

Portal Spod Kopca.pl jest patronem medialnym Juwenaliów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.