Nowoczesność i funkcjonalność to bardzo dobre połączenie, które z powodzeniem można wykorzystać w tworzeniu aranżacji wnętrz. Szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku kuchni. Urządzona w gustowny sposób, nawiązująca stylem do pozostałych pomieszczeń, może stać się ozdobą całego mieszkania, a dzięki wykorzystaniu praktycznych rozwiązań również niezwykle funkcjonalna. Aby tak się stało, podczas jej urządzania trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach. Ich przestrzeganie pozwoli nam zaprojektować modną i wygodną kuchnię naszych marzeń.

Nie bój się koloru!

Styl współczesny przede wszystkim charakteryzuje wszechobecna prostota. Dotyczy ona zarówno mebli i zabudowy, jak i kolorystyki. W przypadku tej ostatniej do stworzenia ciekawej aranżacji można ograniczyć się wyłącznie do jednego koloru. Najbardziej pożądanymi kolorami są czerń i biel. O ile zastosowanie tych odcieni w innym pomieszczeniu zazwyczaj nie wzbudza naszych większych obaw, o tyle w przypadku kuchni może wywoływać wątpliwości. Jak się okazuje, zupełnie niepotrzebnie. Zarówno biel, jak i czerń w kuchni sprawdza się doskonale. Obydwa kolory można wykorzystać zarówno oddzielnie, jak i zestawiając ze sobą, tworząc modne połączenie. Możemy użyć ich zarówno na ścianach, jak i podłogach. Biel i czerń najlepiej prezentują się w błyszczącej odsłonie, dlatego z powodzeniem możemy zdecydować się na zabudowę kuchenną z połyskiem utrzymaną w tej właśnie tonacji kolorystycznej.

Lodówka Samsung – czarna odsłona znanego urządzenia

Jak się okazuje, czerń w kuchni wcale nie musi ograniczać się wyłącznie do ścian, podłóg oraz mebli. Producenci sprzętu AGD postanowili bowiem wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, proponując im modną odsłonę znanych urządzeń. Przykładem może być lodówka Samsung. Czarna obudowa sprawia, że nowoczesny design urządzenia nabiera całkiem nowego znaczenia, stając się modnym, a zarazem niezwykle funkcjonalnym elementem wyposażania kuchni. Wyposażona w szereg zaawansowanych technologicznie funkcji zaskakuje wygodą użytkowania. System Fresh Zone, Power Cool, Metal Cooling – to tylko niektóre z udogodnień, w które wyposażona została lodówka Samsung. Czarna, cicho pracująca i bardzo pojemna – ma jeszcze inne zalety. Do ich długiej listy doliczyć trzeba także niezwykle funkcjonalne drzwi, na których zamontowano aż cztery obszerne pojemniki. Dzięki możliwości zmiany ich ustawności, sposób ich mocowania można dowolnie zmieniać, zgodnie ze swoimi potrzebami, zyskując mnóstwo dodatkowego miejsca do przechowywania. Z powodzeniem zmieszczą się na nich nawet wysokie butelki i kartony. To rozwiązanie umożliwia maksymalne wykorzystanie powierzchni do przechowywania. System All-Around Cooling to kolejna zaleta, za której sprawą czarna lodówka Samsung staje się jeszcze bardziej funkcjonalna. System ów zapewnia równomierne chłodzenie każdej części lodówki. Wszystko za sprawą umieszczenia na tylnej ścianie urządzenia specjalnych otworów wentylacyjnych, rozmieszczonych na kilku różnych poziomach. W ten sposób we wnętrzu lodówki przez utrzymuje się stabilna temperatura, co z kolei sprawia, że przechowywana żywność zachowuje swoją świeżość przez dłuższy czas. Urządzenie wyposażone zostało także w system No Frost, który zapobiega gromadzeniu się szronu i zamarzaniu tylnej ściany lodówki, a tym samym konieczności jej odmrażania. Pojemna i bardzo praktyczna – taka właśnie jest lodówka Samsung. Czarna obudowa to jej dodatkowy atut, który warto wykorzystać do stworzenia swojej wymarzonej nowoczesnej kuchni.

[Artykuł sponsorowany]