Jeśli macie ochotę na odrobinę szaleństwa, mamy dla Was ciekawą, koncertową propozycję! W marcu Toruń odwiedzi zespół Łąki Łan, który nie tylko zarazi mieszkańców miasta Kopernika pozytywną energią, lecz przekaże także sporą dawkę dobrej, nietuzinkowej muzyki. 

Zespół Łąki Łan zna chyba każdy. Warto jednak przypomnieć, że jest to energetyczna i niepowtarzalna kapela, grająca głównie punk i funk. W jej skład wchodzą: Jarosław „Poń Kolny” Jóźwik, Michał „Bonk” Chęć, Włodzimierz „Paprodziad” Dembowski, Piotr „Mega Motyl” Koźbielski, Bartek „Zając Cokictokloc” Królik i Marek „Jeżus Marian” Piotrowski. Zespół ten to istna mieszanka wybuchowa – artyści nie trzymają się ściśle wymienionych wcześniej gatunków muzycznych. W ich muzyce możemy odnaleźć także: disco, rock, pop, a jak sami często wspominają, ich brzmienie jest: „słowiańsko-międzygalaktyczne”, a co więcej, wciąż zaskakuje i ewoluuje! Poprzez swój strój, zachowanie i kosmiczną muzykę, artyści na koncertach przenoszą słuchacza do alternatywnego świata. Z kolei teksty tworzone przez Paprodziada, mówiące o zamiłowaniu do Natury, to szyfr, który każdy może interpretować na swój sposób.

W listopadzie 2016 ukazała się czwarta płyta Łąki Łan „Syntonia”, którą promują single „Pola Ar” i „Bombaj”. Album został nominowany do Nagrody Fryderyk 2017 w kategorii „Album Roku – Alternatywa”. Kompozycje w większości są szalone, czyli charakterystyczne dla Ekipy Paprodziada, ale co ciekawe, w albumie możemy odnaleźć też piosenki nieco spokojniejsze. Z pewnością w Toruniu usłyszymy jednak utwory nie tylko z najnowszej płyty zespołu, ale również z poprzednich krążków. Warto jednak wybrać się na ich koncert i samemu przekonać się co szalonego Łąki Łan zaserwuje w marcu torunianom. Jedno jest pewne – nie będziecie się wtedy nudzić!

Łąki Łan w Toruniu – szczegóły wydarzenia:

Kto: Łąki Łan

Kiedy: 8 marca 2019 r., godz. 19.00

Gdzie: Od Nowa

Bilety: W cenie 55 zł, dostępne na biletyna.pl.