We wtorek, 25 lutego b.r. ruszą kolejne prace związane z budową węzła przesiadkowego w Alei Solidarności. W związku z tym nastąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Dotyczą one głównie linii tramwajowych 1, 2 i 4, aczkolwiek dotkną również linii autobusowych.

 

– W związku z powyższym wstrzymany zostanie ruch tramwajów linii nr 2 i 4 (w obu kierunkach) na odcinku  od ul. Uniwersyteckiej do ul. Sienkiewicza oraz zmieniony zostanie rozkład jazdy tramwajów linii nr 1 (dostosowanie do odjazdów linii nr 3 i 4 na pokrywającym się odcinku).

– Na trasie od Elany/Wschodniej do Motoareny przez Uniwersytecką, Plac Teatralny, Plac Rapackiego, Bydgoską i Sienkiewicza kursować będą tramwaje linii nr 3 (linia całodzienna) i linii nr 4.

– Autobusy linii nr 11, 15, 28, 36 i 43 dodatkowo, za trzymują się na przystankach: „Reja” (w kier. Uniwersytetu przy ul. Broniewskiego) oraz „Reja” (w kier. centrum przy ul. Reja).

– Bilety miesięczne oznaczone na linie nr 2 zachowują ważność w tramwajach linii nr 3, ponadto pasażerowie posiadający bilety miesięczne oznaczone na linię 2 i 4, na trasie od Uniwersyteckiej do Reja i odwrotnie mogą korzystać z autobusów linii nr 11, 15, 28, 36 i 43.

 

Planowane wznowienie ruchu tramwajów planowane jest na 30 kwietnia 2014 r.

 

[Fot. Mateusz Kosowicz]