Trwa przebudowa jednej z najważniejszych ulic w mieście – Szosy Chełmińskiej. Od poniedziałku, 27 sierpnia 2018 roku, zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu drogowego, a także w trasach przejazdu autobusów MZK.

Od Trasy Średnicowej (Trasy Prezydenta Raczkiewicza) do ul. Żwirki i Wigury wyłączona z ruchu zostanie wschodnia część jezdni. Co więcej, nie będzie można skręcić w lewo z ul. Legionów w ul. Żwirki i Wigury. Do ul. Żwirki i Wigury zostanie utrzymany objazd przez: Trasę Prezydenta Raczkiewicza, ul. Legionów oraz ul. Długą.
Co ważne, udrożniony zostanie przejazd ul. Żwirki i Wigury w obu kierunkach. Otwarte zostanie również skrzyżowanie Szosy Chełmińskiej i Długiej. Z kolei na skrzyżowaniu ul. Szosy Chełmińskiej i Żwirki i Wigury funkcjonować będzie tymczasowo rondo.

Zmiany na Szosie Chełmińskiej – jak pojadą autobusy?

  • Autobusy linii nr 0, 11, 16, 17, 18, 26, 34 i nocnej 05 wrócą na stałe trasy przejazdu.
  • Autobusy linii nr 27, 31 i 32 jadące w kierunku Wrzosów ominą ul. Żwirki i Wigury i pojadą objazdem Trasą Prezydenta Raczkiewicza, ul. Legionów i ul. Długą.
  • Autobus nocny linii 03 w kierunku Wrzosów ominie Trasę Prezydenta Raczkiewicza i będzie kursować ul. Legionów.
  • Autobusy linii nr 40 w kierunku Placu Skalskiego (Toruń Plaza) nadal kursować będą objazdem przez ul. Legionów i ul. Długą

    Mapkę z trasami autobusów znajdziecie tutaj.