Będą zmiany w ruchu. – ostrzega Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu. Chwilowe utrudnienia obejmą zarówno linie tramwajowe jak i autobusowe, dlatego warto zapoznać się z zaplanowanymi zastępstwami. Pozwoli to w nadchodzących dniach uniknąć nieprzyjemnych rozczarowań i zbędnego oczekiwania.

Z powodu remontu ulicy Dożynkowej zmieniona zostanie trasa autobusów linii 23 (oraz od 1 września linii nr 39). Zmiany zaplanowano na 17 lipca, termin ten został jednak przesunięty i autobusy według nowego rozkładu pojadą dopiero 20 lipca (poniedziałek). Pojazdy przez osiedle Kaszczorek kursować będą „starą trasą”, tj. ul. Turystyczną bez wjazdu w ul. Dożynkową, Fantazyjną i Na Przełaj. Autobusy zatrzymywać się będą na przystankach „Kogucia” przy ul. Turystycznej. Ponadto autobusy linii nr 23 z pętli w Kopaninie oraz z pętli przy Drwęcy (od 1 września również linii nr 39) odjeżdżać będą z 3-minutowym opóźnieniem, aby od przystanku „Dożynkowa” włączyć się w obecny rozkład jazdy. Zakończenie robót planowane jest na wrzesień 2015 roku.

Od poniedziałku 20 lipca zmodyfikowana zostanie także trasa niektórych autobusów jadących w kierunku centrum. Linie nr 19, 22, 26 i 29 zatrzymywać się będą na nowym przystanku przy ulicy Żółkiewskiego. Zlokalizowany jest on za ulicą Apatora, przy nowej części Atrium Copernicus. Zmiana wprowadzona zostaje bezterminowo.

Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej odczują także zwolennicy wieczornych wypraw. W związku z koniecznością wykonania pomiarów w obszarze zasilania stacji prostownikowej „Zachodnia” od nocy z 21/22, 22/23 do nocy z 23/24 lipca wstrzymany zostanie ruch tramwaju linii nocnej 3N. Zamiast niego kursować będzie autobus, który zatrzymywać się będzie na przystankach autobusowych w pobliżu przystanków tramwajowych. Zastępczy kurs (w kierunku Motoareny) pojedzie ul. Mickiewicza i zatrzymywać się będzie za al. św. Jana Pawła II (w zatoce) za przystanek plac Rapackiego i za ul. Konopnickiej.

Przypominamy! W autobusie obowiązuje opłata jak za przejazd na liniach tramwajowych, tj. normalny – 2,80 zł i ulgowy 1,40 zł.

[fot. Mateusz Kosowicz]