Jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że w listopadzie tego roku powstanie toruńska wersja kultowej planszówki Monopoly. Nie wiadomo jednak do końca czym zapełnią się pola na planszy, ponieważ jest ona cały czas projektowana. Poznaliśmy jednak kilka nowych miejsc!

Dotychczas wiedzieliśmy, że jednym z zabytków, o które zagramy w Monopoly jest Krzywa Wieża. Torunianie odkryli to dzięki grze miejskiej, która miała miejsce 9 maja. Z kolei w kolejnych dniach odkryte zostały kolejne miejsca na planszy, które zarezerwowane będą dla dwóch toruńskich instytucji, które są reprezentantami lokalnych mediów, mianowicie dla: Radia GRA, a także dziennika „Nowości”. Mieszkańcy Grodu Kopernika w głosowaniu wybrali za to najdroższe miejsce – Ratusz Staromiejski, a także pierwsze pole na planszy – Zamek Krzyżacki. Wiemy także, że w toruńskim Monopoly znajdzie się Centrum Handlowo-Rozrywkowe Toruń Plaza – jedno z największych centrów handlowych w województwie.

Toruńskie Monopoly – co jeszcze znajdzie się na planszy?

Plansza toruńskiego Monopoly zapowiada się bardzo smacznie! Jak w rozmowie z www.torun.pl powiedziała bowiem Karina Nelka – koordynator projektu:

„Na planszy pojawi się znana cukiernia z tradycją sięgająca 1945 roku – Lenkiewicz. Każdy mieszkaniec Torunia, z pewnością nie raz skosztował ich przepysznych lodów, wpisujących się swoim smakiem w wyjątkowy charakter naszego miasta. Niektórzy z Was zapewne dorastali razem z tą słynną cukiernią, w której to przychodzili na pierwsze randki, czy rodzinne desery.”

Skoro mamy deser, warto wspomnieć również o obiedzie. Gdzie torunianie wybierają się na ten posiłek? Jaki lokal gastronomiczny preferują? Swoje propozycje można nadsyłać na  adres: monopolytorun@winningmoves.co.uk.

Więcej informacji o toruńskim Monopoly znajdziecie tutaj.

Źródło: www.torun.pl

[Fot. Horst Frank]