Interesujesz się kulturą i chciałbyś się sprawdzić w organizacji takich wydarzeń jak Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego czy Toruń Blues Meeting? A może wolisz pomagać w galerii sztuki? Od Nowa szuka szalonych studentów!

– Szukamy studentów cechujących się kreatywnością, odpowiedzialnością oraz dysponujących wolnym czasem, którzy chcą interesująco, a przy okazji kulturalnie spożytkować, nabywając wielu cennych doświadczeń – mówi Justyna Bieluch z Od Nowy. 

Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” jest jedną z największych i najważniejszych instytucji kultury działających w ramach uczelni wyższych w kraju. Prowadzi ożywioną działalność kulturalną, która swoim zasięgiem wykracza daleko poza środowisko akademickie. Od Nowa to rocznie – ok. 80 koncertów, 6 dużych festiwali, seanse w Kinie Niebieski Kocyk, kilkadziesiąt wystaw w dwóch galeriach oraz liczne spotkania z inspirującymi ludźmi.

Wszystkie zainteresowane osoby mogą przyjść na spotkanie do klubu „Od Nowa” 23 maja (wtorek) o godz. 18:30.

Niech najlepszą zachętą do stania się częścią Od Nowy będą wypowiedzi aktualnych wolontariuszy:

Im bliżej Od Nowy, tym bliżej kultury! Dla studentów pasjonujących się szeroko pojętą kulturą nie ma nic lepszego niż obcowanie z nią na co dzień, współorganizowanie jej i możliwość zdobycia doświadczenia, które na pewno doceni każdy pracodawca. Wolontariat w Od Nowie to kreatywnie spędzony czas. Czas pełen zabawy i wspomnień na wiele lat! – Karolina Kozajda.

Od Nowa to sieć niesamowitych znajomości, dzięki którym można przygotować jedyne w swoim rodzaju wydarzenia, które zawierać będą w sobie moc oślepiających świateł, zapierających dech w piersiach dźwięków, kontrowersyjnych spektakli teatralnych i niezapomnianych projekcji filmowych, w które jeśli dasz się wplątać to nawet nie będziesz chciał się wyplątać – Milena Wiśniewska.

Ciekawym doświadczeniem jest praca przy festiwalach. Każdy ma swój własny, niezwykły klimat. Wolontariat daje ponad to możliwość poznania wielu artystów, np. Artura Rojka  – Agata Kowalska.

[fot. Paula Gałązka]