W tym roku odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja Bella Skyway Festival. Jej głównym motywem jest energia. Znany jest już program Bella Skyway Festival 2018 – emocji i wrażeń na pewno nie zabraknie.

Bella Skyway Festival 2018 to aż 17 instalacji. Największą z nich, składającą się aż z 600 elementów, będzie można oglądać wokół Zamku Krzyżackiego i w Fosie Zamkowej. Płonąca instalacja to projekt francuskiej grupy.

Bella Skyway Festival 2018 z muzyką na żywo

Instalacje tegorocznej edycji festiwalu zostały stworzone przez artystów z takich krajów jak Francja, Singapur, Rosja, Włochy, Finlandia oraz oczywiście Polska. Jak zwykle będą one rozmieszczone w okolicach starówki. Fani Bella Skyway Festival mogą liczyć zarówno na mappingi wyświetlane na budynkach, jak i na ciekawie wkomponowane w przestrzeń instalacje i rzeźby. Co ciekawe, mapping na murach Collegium Maximum, zyska niezwykłą oprawę muzyczną – każdego wieczoru aż czterdziestu muzyków Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej zagra na żywo na scenie zbudowanej obok budynku. To pierwszy tego typu projekt na toruńskim festiwalu. W tym roku wśród atrakcji znalazła się również interaktywna gra i laserowe pokazy.

Przypomnijmy, że tegoroczna edycja Bella Skyway Festival odbędzie się w dniach 21-26 sierpnia (wtorek-niedziela).

Pełen program możecie zobaczyć tutaj. A jeśli chcecie sobie przypomnieć, jak wyglądały poprzednie edycje tego niezwykłego kulturalnego wydarzenia, sprawdźcie nasze fotorelacje.

Bella Skyway Festival 2017
Bella Skyway Festival 2016

[fot. Sawatka]