Już w sobotę, w ramach Świątecznego Persu, na nocnym targu wystawią się Toruńskie Dziewuchy, które zaoferują na swoim stoisku wiele ciekawych rzeczy. Co więcej, sprzedawać je będą w szczytnym celu!

Dziewuchy Oddają Ciuchy

W pierwszą grudniową sobotę odbędzie się Świąteczny Pers, czyli drugi nocny targ w Toruniu, o którym więcej pisaliśmy tutaj. W ramach tego przedsięwzięcia, na targu swoje stoisko otworzą także Toruńskie Dziewuchy, a dokładniej Dziewuchy Dziewuchom Toruń – grupa lokalnych aktywistek, których działania skupiają się wokół szeroko rozumianej tematyki praw kobiet. Oprócz nich w akcję angażuje się także Fundacja Nie Tylko Matka Polska. Na stoisku Dziewuch sprzedawane będą cenne rzeczy, a wśród nich ubrania, dodatki, książki oraz zabawki. Cały zebrany dochód zostanie przekazany na środki higieniczne dla kobiet bezdomnych i ubogich.

Nie trzeba jednak nic kupić, aby pomóc. Dziewczyny zachęcają także do tego, aby środki higieniczne, a konkretniej: podpaski, tampony, szczoteczki, pasty do zębów, szampony, mydła, chusteczki nawilżane i pieluchomajtki, przynosić już ze sobą na targ i przekazać właśnie im.

W ramach tak szczytnego celu warto wybrać się w sobotę na ulicę Mostową, aby nie tylko zobaczyć ciekawe wydarzenie, jakim z pewnością będzie Świąteczny Pers, ale także po to, aby móc dołożyć swoją cegiełkę w pomoc innym.

Dziewuchy Oddają Ciuchy – szczegóły wydarzenia:

Co: Dziewuchy Oddają Ciuchy na Świątecznym Persie

Kiedy: 2 grudnia, g.  g. 16:00 – 23:55

Gdzie: ul. Mostowa 6

Wstęp za darmo!

[Fot. wydarzenie na Facebooku]