Szczególne wydarzenie będzie miało już wkrótce w Hard Rock Pubie Pamela. W niezwykły sposób połączy dwie dziedziny sztuki, jakimi są muzyka i fotografia.

Będzie to wystawa fotografii naszej redakcyjnej fotograf Angeliki Plich. Wystawa, będąca pierwszą częścią Toruńskiego Tryptyku Fotografii Koncertowej, jest wyrazem dwóch pasji naszej redakcyjnej koleżanki, jakimi są fotografia i koncerty. Angażuje się w nie całym sercem, o czym zresztą będzie można przekonać się, odwiedzając 12 października Hrp Pamela o godzinie 19:00.

Hrp Pamela słynie w Toruniu nie tylko z koncertów polskich i zagranicznych gwiazd sceny bluesowej, ale i wspierania toruńskich zespołów, które występują na scenie klubu zarówno jako supporty, jak i gwiazdy wieczoru – mówi Angelika. To właśnie tę część działalności klubu, i swojej z nim współpracy, postanowiła zaprezentować fotografka – Na zdjęciach zaprezentowanych na wystawie znajdziemy 12 różnych toruńskich zespołów, które grały tu na przestrzeni 4 ostatnich lat. Najstarsze zdjęcia pochodzą z 2012 roku, a najnowsze sprzed kilku dni. Spodziewać można się zdjęć z koncertów Manchesteru, Absurdu czy MGM – mówi nam Angelika.

Wystawie towarzyszyć będzie koncert brytyjskiej grupy Will Wilde Band. Zgodnie z tradycją klubu, jako support pojawi się toruński zespół Storytellers. Will Wilde to wielokrotnie honorowany wokalista i wirtuoz ustnej harmonijki. Świadczy o tym pięć nominacji do prestiżowej British Blues Awards otrzymanych rok po roku w 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 i 2015. Młodego muzyka komplementują takie gwiazdy jak Paul Lamb czy Earl Thomas, który to określa go jako bluesowego artystę, który nada ton obecnemu stuleciu. Muzyk wydał do tej pory trzy ciepło przyjęte albumy: „Nothin’ But Trouble” w 2008 r., ” Unleashed” w 2011 r. oraz „Raw Blues” w 2013 r. W swoich płytach łączy, jak sam mówi, pasję do bluesa z miłością do rocka. Żeby się o tym przekonać, koniecznie należy się wybrać na toruński koncert „Hendrixa harmonijki ustnej”, otwierający polską część europejskiej trasy artysty, podczas której odwiedzi on 4 miasta w Polsce. Wydarzenie prowadzić będzie Piotr Lenkiewicz.

Znając wielką pasję Angeliki do muzyki i zdjęć, tym bardziej polecamy jej wystawę, której towarzyszyć będzie występ tak nietuzinkowego artysty jak Will Wilde.

Zapiszcie się na wydarzenie.

Hard Rock Pub Pamela, ul. Legionów 36

12 października, godz. 19:00. Wstęp wolny.

plakat 12 10 2015

[fot. Angelika Plich]