Każdy z nas z pewnością niecierpliwie oczekuje wakacji. Warto więc umilić sobie czerwcowe oczekiwanie na urlopy i wybrać się na ucztę dla uszu, mianowicie na koncerty do Dworu Artusa! 

Pięciolinia dla Papieża – koncert

Z okazji 20. rocznicy pobytu Jana Pawła II w Toruniu i Bydgoszczy, odbędzie się w Dworze Artusa XVI Koncert Kompozytorski Pięciolinia dla Papieża. Jan Paweł II przebywał w naszym regionie 7 czerwca 1999 roku. Ze względu na okrągłą rocznicę tej wizyty Pomorskie Towarzystwo Muzyczne, wspólnie z Dworem Artusa w Toruniu, przedstawią koncert wspominający papieża jako wielkiego miłośnika sztuki. Usłyszymy współczesną muzykę solową, kameralną i chóralną. Będą kompozycje o charakterze religijnym, ale też pieśni do słów wybitnych poetów i utwory wykorzystujące różne współczesne techniki kompozytorskie. Koncert uświetni również występ Chóru Młodzieżowego Semper IuvenesChóru Dziecięcego Gioia di Cantare oraz licznych wykonawców muzyki kameralnej, a poprowadzi go Magdalena Cynk. Wydarzenie odbędzie się w ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Kiedy i za ile? 4 czerwca, godz. 19.00; wstęp wolny.

Festiwal pod Gwiazdami – Back to Aretha – Tribute to Aretha Franklin

Wielkimi krokami nadchodzi lato, a co za tym idzie, kolejna edycja wydarzenia Koncerty pod Gwiazdami. Pierwszym koncertem w ramach tego cyklu będzie Tribute to Aretha Franklin. Będzie to muzyczny powrót do pełnych wyrazistości i mocy dźwięków niekwestionowanej królowej soulu w wykonaniu znakomitej wokalistki Anny Grzelak i jej zespołu.

Kiedy i za ile? 22 czerwca, godz. 20.45; wstęp wolny. Koncert odbędzie się na scenie na Rynku Staromiejskim.

Saxmania 2019 – Tribute to John Coltrane

Saxmania to cykl koncertów, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez w Dworze Artusa. W czasie imprezy usłyszeć można najlepsze utwory na saksofon, tak też będzie i tym razem. Tradycyjnie koncert podzielony będzie na dwie części. W pierwszej wystąpią uczniowie pomysłodawcy cyklu, toruńskiego saksofonisty Dariusza Zaleśnego. W drugiej, specjalnej części koncertu, usłyszymy utwory jednego z najlepszych saksofonistów w dziejach tego instrumentu, czyli Johna Coltrane`a. Koncert będzie hołdem dla saksofonisty, którego dorobek zachwyca, a magii jego muzyki nie można się oprzeć. Podczas koncertu usłyszymy najbardziej znane kompozycje artysty z jego wręcz pomnikowych płyt: Blue TraneGiant stepsLush Live, Impresion czy Love Supreme. Warto wspomnieć, że Dariusz Zaleśny wystąpi z Acoustic Quartet. 

Kiedy i za ile? 23 czerwca, godz. 18.00; bilet normalny 35 zł, ulgowy 25 zł do nabycia na kupbilecik.pl, biletyna.pl i artus.torun.pl.

Tutaj sprawdzicie koncerty organizowane w czerwcu w innych toruńskich klubach i scenach koncertowych.