Wielkimi krokami zbliża się czerwiec, a za jego plecami czai się już kusząca perspektywa wakacji, lata, ciepła, morza, gór… Zanim jednak na dobre damy się ponieść urlopowej fali, umilmy sobie czas oczekiwania na wojaże ciekawymi koncertami!

Przeboje Walta Disneya

Nie da się zaprzeczyć, że w czerwcu każdy z nas obchodzi swoje święto. Mowa oczywiście o Dniu Dziecka – dziecięcą radość ma bowiem w sobie każdy, prawda? Dzień święty wypada święcić, więc warto wybrać się tego dnia na koncert, podczas którego usłyszymy wspaniałe, disneyowskie przeboje, które wykona dla nas Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W programie koncertu, między innymi: Marsz Myszki Mickey, Księga Dżungli, Alladyn, 101 Dalmatyńczyków, Piękna i Bestia, Tom i Jerry, Mała Syrenka, Piotruś Pan, Alicja w Krainie Czarów, Bajkowa Symfonia, High School Musical, Powrót Jafarra, Planeta Skarbów, Herkules czy Bambi.

Kiedy i za ile? 1 czerwca, godz. 16.00; bilety w cenie 30 zł dzieci, 40 zł dorośli do nabycia na tos.bilety24.pl oraz w kasie TOS znajdującej się na parterze CKK Jordanki.

Czas dla nas – cykl koncertów dla dzieci do lat 6

W ramach całorocznego projektu Edukacja – Toruńska Orkiestra Symfoniczna organizowane są muzyczne wydarzenia kierowane m.in. do najmłodszych. Wśród nich znajduje się cykl Czas dla nas obejmujący grupę wiekową do 6. roku życia. Czas dla nas powstał z myślą zarówno o dzieciach, jak i rodzicach. Zajęcia wprowadzają maluchy w świat instrumentów, oswajają z ich brzmieniem, aktywizują do udziału w zabawach, jednocześnie pozwalając opiekunom na chwilę wytchnienia. W czerwcu dzieci wyruszyć będą mogły w podróż z uśmiechem! Będzie to wycieczka po krainie polskiej muzyki filmowej wykonanej w nowoorleańskim stylu.

Kiedy i za ile? 9 czerwca, godz. 16.00 i 17.15; bilety w cenie 10 zł (dziecko), 20 zł (dorosły), 40 zł (rodzinny – 2 dorosłych + 1 dziecko) do nabycia na tos.bilety24.pl.

Oda do radości na 40-lecie

Z okazji 40. sezonu artystycznego Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej w Jordankach wybrzmi Oda do radości Ludwiga van Beethovena, a dokładniej IX Symfonia d-moll op. 125. Toruńska orkiestra zagra i wyśpiewa ją wraz z wspaniałymi wokalistami, a także chociażby z Chórem Akademickim Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Kiedy i za ile? 14 czerwca, godz. 19.00; bilet normalny 50 zł, ulgowy 40 zł do nabycia na tos.bilety24.pl oraz w kasie TOS znajdującej się na parterze CKK Jordanki.

Przeboje Moniuszki

Od piątego maja trwają w Toruniu Dni Moniuszkowskie, które odbywają się w ramach programu „Moniuszko 2019 – Promesa” uruchomionego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dniu 13 września 2018 roku. Ostatniego dnia wydarzenia poznamy przeboje, rzecz jasna, Stanisława Moniuszki, a dokładniej: pieśń Znasz-li ten kraj, pieśń Złota rybka, pieśń Prząśniczka czy arię Cześnikowej Z tej strony Powiśla z opery Straszny Dwór. Wystąpi między innymi znana i lubiana Toruńska Orkiestra Symfoniczna.

Kiedy i za ile? 21 czerwca, godz. 19.00; bilet normalny 35 zł, ulgowy 25 zł do nabycia na tos.bilety24.pl oraz w kasie TOS znajdującej się na parterze CKK Jordanki.

Tutaj sprawdzicie koncerty organizowane w czerwcu w innych toruńskich klubach i scenach koncertowych.