Jesień w pełni. Przed nami, dla wielu, najbardziej znienawidzony miesiąc roku. Co zrobić żeby odzyskać trochę energii w tak ponurym momencie? Oczywiście iść na ciekawy koncert. Od Nowa jak zwykle służy pomocą.

Happysad

Jesienny koncert Happysadu w OdNowie stał się tradycją niemalże tak samo zakorzenioną w kalendarzu jak Pomarańczowa Trasa Kultu. Happysad niewątpliwie ma co świętować, wszak zespół w tym roku osiągnął pełnoletność. Czas płynie zbyt szybko, prawda? Urodzinowa trasa nosi nazwę 18+, można się więc spodziewać, że usłyszymy ze sceny zbiór największych hitów zespołu nagranych przez te 18 lat.

Kiedy i za ile? 7 listopada, godz. 18.00; bilety w cenie 59 zł, do nabycia na ebilet.pl.

Fabrizio Walker

Gość z dalekiej Kostaryki. Jego muzyka to przeplatanka wielu stylów – od latynoskich pieśni tradycyjnych, przez rap i funk, na jazzie kończąc. Podczas koncertu usłyszymy przekrój utworów nagranych w ciągu niemal 10-letniej kariery kostarykańczyka.

Kiedy i za ile? 14 listopada, godz. 20.00; wstęp wolny.

Bielizna

Zespół z 35-letnim stażem na scenach całego kraju. Niebanalne teksty i kompozycje będące często komentarzem dla otaczającej nas zewsząd szarej rzeczywistości. Jeśli masz ironiczne podejście do świata oraz trochę dystansu to z pewnością możesz pójść na ten koncert.

Kiedy i za ile? 16 listopada, godz. 20.00; bilety w cenie 30/40 zł, do nabycia w dniu koncertu.

Tomasz Chyła Quintet

Zespół pochodzący z Trójmiasta. Jazzowi znawcy nazywają kwartet nieszablonowym oraz doceniają lekkość, świeżość interpretacji i energiczność. Liderem zespołu jest skrzypek Tomasz Chyła – jeden z liczących się przedstawicieli młodej szkoły polskiej jazzowej wiolinistyki. Poza tym grupę tworzą Piotr Chęcki (saksofon), Szymon Burnos (fortepian), Konrad Żołnierek (kontrabas), Sławomir Koryzno (perkusja).

Kiedy i za ile? 27 listopada, godz. 20.00; bilety dla studentów i absolwentów w cenie 10 zł, pozostali 20 zł. do nabycia na: Ticketmaster Polska, ebilet.pl, biletyna.pl oraz w Salonach Empik i sklepach sieci Media Markt.

Łukasz Drapała & Chevy

Zespół z stosunkowo niewielkim, bo dwuletnim doświadczeniem, grający klasycznego, mocno gitarowego rocka. Koncert w OdNowie będzie jednocześnie promocją najnowszego albumu pt. Potwory. Album powstał w oparciu o historie z życia wzięte i stanowi próbę rozliczenia się z przeszłością i demonami, które siedzą w każdym z nas. Podczas prac przy albumie uczestniczyli ludzie wręcz legendarni w środowisku m.in. Zbigniew Hołdys czy Grzegorz Skawiński.

Kiedy i za ile? 28 listopada, godz. 20.00; bilety w cenie 20 zł, do nabycia na ebilet.pl.