Bar w „Od Nowie” i kultowy klub studencki „Kotłownia” to legendarne miejsca na mapie imprezowego Torunia. Swoją sławę zawdzięczają ich wieloletniemu właścicielowi, Mirosławowi Drężkowi. Niestety nie poprowadzi ich już więcej.

Mirosław Drężek był twórcą najsłynniejszego studenckiego klubu w Toruniu, „Kotłowni” przy ul. Słowackiego 5. To niezwykłe miejsce budziło wiele kontrowersji, ale znane było każdemu studentowi UMK. Szczególnie ukochane było przez żaków, mieszkających w akademikach w centrum miasta, w pobliżu których „Kotłownia” się znajdowała. Piszemy o niej w czasie przeszłym, ponieważ klub od kilku miesięcy już nie funkcjonuje i przeszedł do studenckiej legendy.

Obecnie na drzwiach do „Kotła”, przez które przewinęło się tyle roczników toruńskich studentów, znajduje się klepsydra upamiętniająca jego wieloletniego właściciela. Dawna dyrekcja klubu zachęca wszystkich, mających z klubem miłe wspomnienia do zapalania w tym miejscu zniczy. Pogrzeb Mirosława Drężka odbędzie się jutro o godzinie 11.30 w Myszyńcu. Miał 49 lat.

[fot. https://www.facebook.com/domkotlownia]