19-letnia studentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Ilona Kuziv zmarła w wyniku powikłań po wypadku drogowym. Na trasie pomiędzy Toruniem a Bydgoszczą auto, którym poruszała się studentka pochodząca z Ukrainy wypadło z drogi.

Pomoc rodzinie studentki zadeklarowały władze uczelni. Jak deklaruje Marcin Czyżniewski, rzecznik prasowy UMK w wypowiedzi dla ddtorun.pl, uczelnia sfinansuje przejazd i pobyt w Toruniu rodziny zmarłej studentki. Uczelnia zwróci także opłaty za studia.

Ilona Kuziv była studentką III roku zarządzania na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. Na uroczystości pogrzebowe na Ukrainie wybierze się delegacja trójki studentów wydziału i dziekan WNEiZ.

Jak można pomóc?

Znajomi Ilony ogłosili zbiórkę na pogrzeb i transport ciała zmarłej na Ukrainę, co kosztuje, jak informują znajomi studentki, aż ok. 1 400 euro. Maria Firsova zobowiązała się przekazać wszystkie zebrane środki rodzinie Ilony. Pomóc można przelewając nawet najmniejszą kwotę na jej konto. : 63 1160 2202 0000 0003 1543 1836.

AKTUALIZACJA

Organizatorzy zbiórki zebrali na dzień 30 listopada 11 250 zł, która to suma ma wystarczyć na transport ciała Ilony na Ukrainę i organizację pogrzebu. Zebrane pieniądze zostaną przekazane rodzicom zmarłej studentki.

[Fot. Paula Gałązka]