Różne formy przybrała celebracja 550-tych urodzin Mikołaja Kopernika, a swój wkład w niniejszą, Inside Park S.A., spółka deweloperska z Torunia prezentuje z troską o politykę świadomego inwestowania w dziedzictwo kultury Torunia. A więc konkurs i to taki, za sprawą którego w Toruniu ujrzymy murale o charakterze ilustrowanego dziennika pamięci związanego z jubileuszowymi urodzinami patrona UMK.

Postępowy deweloper z wartościową inicjatywą

Można by odnieść wrażenie, że w Inside Park S.A. dobre decyzje to już chleb powszedni. Nie tak dawno temu deweloper sumował przełomowy rok dla całokształtu działalności, a tam m.in. udane wejście w realia giełdy, pozyskanie wysokiego kapitału od licznych inwestorów, czy też istotne wsparcie dla ukraińskich uchodźców. Przed nami kolejna dobra i wartościowa dla wizerunku miasta decyzja – konkurs „Mikołaj Kopernik – Buntownik z wyboru”. Inside Park S.A. oferując konkursową przestrzeń twórczą, jaką stanowi brama przejazdowej kamienicy przy ul. Mickiewicza 124 (budynek znajduje się w ewidencji zabytków), dąży do rewitalizacji w duchu idei wspólnych. Jak podkreślają przedstawiciele Inside Park – Tego typu kameralne przestrzenie, służą nie tylko rezydentom lokali mieszkalnych, ale też szerokiemu gronu odbiorców, zarówno z Torunia, jak i tym spoza miasta. 

Studenci do dzieła!

Co istotne, omawiany konkurs skierowany jest wyłącznie do studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, a jego patronami są Rektor Uniwersytetu — prof. dr. hab. Andrzej Sokala, uniwersytecki Wydział Sztuk Pięknych, otoToruń.pl oraz radioToruń. Trudno nie odnieść wrażenia, że to doskonała okazja dla wielu studentów patronującego wydziału uczelni, aby zaproponować autorskie projekty. Organizatorzy dodają, że inicjatywa wpisuje się w kontekst formalny i kulturowy miejsca, stając się artystyczną platformą międzypokoleniowego porozumienia m.in. wśród społeczności akademickiej, jak i samych mieszkańców Bydgoskiego Przedmieścia. Inside Park S.A. wraz z Rektorem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika przewidują wyłonienie dwóch laureatów konkursu. Nagrodami będą Macbook i 5 tys. zł nagrody ufundowanej przez rektora UMK.

Konkurs „Mikołaj Kopernik – Buntownik z wyboru” zainicjowany przez Inside Park S.A. objęty został patronatem medialnym , ze st redakcji Spod Kopca.pl.