Noc muzeów nadchodzi. To idealne wydarzenie dla miłośników kultury, sztuki i nie tylko. Dla uczestników przygotowano niezwykle obfity program, w którym każdy będzie w stanie wybrać coś dla siebie. Zerknijcie, co czeka zwiedzających podczas nadchodzącej edycji.

Noc Muzeów – na czym polega?

Uczestnicy wydarzenia mogą w ciągu kilku nocnych godzin zwiedzać instytucje czy placówki kulturalne, gdzie czeka na nich specjalnie przygotowana oferta. To okazja do odwiedzenia miejsc czy uczestnictwa w wydarzeniach, które na co dzień nie są dostępne.

Pokazy, filmy, nocna panorama a nawet… proces

Przedsięwzięcie Muzeum Okręgowego, Archiwum Państwowego oraz Sądu Okręgowego zostało zorganizowane po raz pierwszy w ramach Europejskiej Nocy Muzeów. Podczas wydarzenia zwiedzający mają dostęp do wszystkich oddziałów Muzeum Okręgowego, czyli Domu Mikołaja Kopernika, Muzeum Toruńskiego Piernika, Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod gwiazdą, Ratusz Staromiejski, Muzeum Historii Torunia, Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika.

Na wszystkich uczestników wydarzenia czeka atrakcyjny program. Będziemy mieli okazję obejrzeć pokazy multimedialne czy filmy, posłuchamy wykładów oraz dostaniemy możliwość uczestniczenia w warsztatach czy grach edukacyjnych. Jednymi z punktów programu są obejrzenie nocnej panoramy miasta z wieży Ratusza Staromiejskiego, warsztaty wypieku piernika oraz inscenizacja procesu w Sądzie Okręgowym.

Kiedy i gdzie?

18 maja, w godzinach 18.00 – 24.00, Muzeum Okręgowe w Toruniu.

Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny. W przypadku niektórych wydarzeń konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Program

[Źródło: Muzeum Okręgowe w Toruniu]