Przed nami VII edycja Alternative Fashion Show – czyli pokaz mody alternatywnej, który tradycyjnie odbędzie się w toruńskim Dworze Artusa.

Już po raz drugi Dwór Artusa będzie gospodarzem pokazu mody alternatywnej. Wcześniej odbywał się on w hali dworca PKP Toruń Główny, Tumulcie oraz Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”. Po ogromnym sukcesie z ubiegłych lat, jedna ze znanych, toruńskich projektantek – Julia Widlińska, która jest właścicielką marki Gotwear, serdecznie zaprasza na tegoroczny show. Pokaz rozpocznie się 15 lutego 2020 roku, o godz. 18:00.

Kogo i co zobaczymy?

Tego wieczoru Sala Wielka Dworu Artusa ponownie stanie się miejscem spotkania z autorską wizją mody polskich twórców alternatywnych. Na wybiegu zaprezentowanych zostanie dziewięć kolekcji zaprojektowanych i wykonanych specjalnie na to wydarzenie. W pokazie zadebiutują nowe projektantki, których kolekcje nie były dotąd prezentowane polskiej publiczności. Ciekawostką jest to, że jedna z nich ma zaledwie 10 lat! Nowe twarze pojawią się również wśród modelek.

Pokaz skupia nie tylko projektantów, modelki i modeli z całego kraju, ale także performerów, pasjonatów i twórców z różnych dziedzin. Spotkania w Toruniu są dla nich corocznym świętem zwieńczającym pracę nie tylko nad własną kreatywnością i umiejętnościami, ale także nad pokonywaniem wewnętrznych barier i ograniczeń. Dzięki temu wydarzeniu, wszyscy zaangażowani uczą się czegoś nowego o samych sobie, przypominając innym jak potrzebna w życiu jest pasja.

Czym jest AFS?

Alternative Fashion Show powstał w celu zaprezentowania różnorodności mody alternatywnej w Polsce, przez co pokaz skierowany był początkowo do wielbicieli mody subkulturowej. Jednak po kilku latach istnienia można śmiało stwierdzić, że wydarzenie to stało się żywą materią, która cały czas się zmienia. Każdego roku prezentowane są zupełnie nowe pomysły, będące wynikiem inspiracji poszczególnych projektantów, z których każdy wniósł do pokazu własny styl i formę. Dzięki tym elementom, każdy odbiorca może odnaleźć na pokazie coś interesującego nie tylko z uwagi na niecodzienne podejście do tematu mody, ale też z faktu nietypowej atmosfery spotkania.